کاخ سفید: روش های موثرتری از اعمال تحریم علیه بن سلمان داریم

  • انتشار: ۱۱ حوت ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 107610

جنیفر ساکی، سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت که ایالات متحده راه‌های موثرتری نسبت به اعمال تحریم علیه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی دارد، زیرا که وی یکی از رهبران این کشور محسوب می‌شود.

سخنگوی کاخ سفید در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان در پاسخ به این سوال که چرا ایالات متحده علیه مقامات سعودی تحریم اعمال می‌کند، اما ولیعهد عربستان را که طبق اطلاعات سازمان‌های جاسوسی آمریکا عامل سفارش “ترور روزنامه نگار جمال خاشقچی” بوده است را تحریم نمی‌کند، وی پاسخ داد: از نظر تاریخی، حتی در تاریخ معاصر، هم در دولت‌ دموکرات‌ها و هم در دولت جمهوری خواهان، هیچ تحریمی علیه رهبران دولت‌های خارجی در هنگام داشتن روابط دیپلماتیک و حتی در عدم روابط دیپلماتیک، اعمال نشده است.

جنیفر ساکی تصریح کرد: واشنگتن ابزارهای دیگری در دست دارد که از وقوع اتفاقاتی نظیر قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار جلوگیری کند که این ابزارها همچنان به آمریکا اجازه خواهند داد تا با عربستان سعودی در حوزه‌های دیگر و بر اساس منافع ملی آمریکا به همکاری ادامه دهد.

به نوشته اسپوتنیک، وی افزود: ما پنهان کاری نکردیم و روشن ساختیم که آنها را در صحنه جهانی و حتی با اقدام مستقیم مسئول خواهیم دانست.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟