کابلوف: موضوع لغو کامل تحریم ها علیه طالبان مطرح نیست

  • انتشار: ۷ حوت ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 53941

«ضمیر کابلوف» نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان در خصوص احتمال لغو تحریم های جنبش طالبان هم گفت: روسیه و امریکا آماده هستند برای حمایت از روند صلح افغانستان، رفت و آمد طالبان را که در فهرست تحریمی شورای امنیت قرار گرفته اند، تسهیل کنند اما موضوع لغو کامل تحریم ها علیه طالبان مطرح نیست.

«ضمیر کابلوف»، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان، در گفتگو با شبکه تلویزیونی روسیه 24، گفت: روسیه و ایالات متحده امریکا در مذاکرات توافق کردند که مسائل افغانستان باید توسط افغانها حل و فصل شود و مسکو و واشنگتن از این روند حمایت کنند.
کابلوف گفته که مقام‌های روسی و امریکایی توافق کرده‌اند که مسکو و واشنگتن در روند صلح افغانستان نباید به طرف‌های افغانی راهکار و نسخه تحمیل کنند.
وی افزود: ما در یک موضوع مهم به توافق رسیدیم مبنی بر اینکه اگر چه دو قدرت بزرگ در جهان هستیم اما نباید به طرف های افغانی راهکار و نسخه تحمیل کنیم.  
این مقام دیپلماتیک روس ادامه داد: ما همچنین توافق کردیم به طرف های افغانی که فقط شامل دولت نمی شوند و طالبان هم بخشی از آن است، فرصت بدهیم تا به راهکار قابل قبولی دست یابند. 
نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان خاطرنشان کرد که واشنگتن آماده همکاری با مسکو برای حل مساله افغانستان است و دو طرف راهکار چند بخشی را دنبال می کنند.
نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان در خصوص احتمال لغو تحریم های جنبش طالبان هم گفت: روسیه و امریکا آماده هستند برای حمایت از روند حل و فصل مساله افغانستان، رفت و آمد طالبان را که در فهرست تحریمی شورای امنیت قرار گرفته اند، تسهیل کنند اما موضوع لغو کامل تحریم ها علیه طالبان مطرح نیست.
این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که قرار است، امروز سه‌شنبه 26 فبروری پنجمین دور گفتگوهای مقام‌های امریکایی و نمایندگان گروه طالبان در قطر برگزار شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟