چهره ی مشهور سیاست و فوتبال ایتالیا درگذشت

  • انتشار: ۲۲ جوزا ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 142299

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیا امروز دوشنبه در سن ۸۶ سالگی درگذشت.

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیا که از مدت‌ها پیش از بیماری سرطان خون رنج می‌برد امروز دوشنبه در پی عوارض ناشی از این بیماری در سن ۸۶ سالگی درگذشت.

به گزارش نشریه «کوریره دلا سرا»، آقای برلوسکونی مراحل درمانی را در بیمارستانی واقع در شهر میلان سپری می‌کرد و در همین مرکز درمانی نیز چشم از جهان فرو بست.

این سیاستمدار شناخته شده در ایتالیا و جهان به مدت ۹ سال طی سال‌های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۵، ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ ریاست دولت کشورش را بر عهده داشت و دومین نخست وزیر ایتالیا به لحاظ طول مدت قرار داشتن در این سمت شناخته می‌شود.

این سناتور و تاجر سرشناس ایتالیایی که به دلیل برخورداری از سبقه طولانی فعالیت در عرصه سیاسی «جاودانه» لقب گرفته بود روز جمعه برای چندمین بار طی ماه‌های اخیر در بیمارستان سن رافائل شهر میلان بستری شده بود. میلان بستری شد و چندین بار در آنجا اقامت داشت.

غول‌ رسانه‌ای ایتالیا و مالک سابق باشگاه فوتبال آ.ث. میلان اخیرا وعده داده بود با غلبه بر بیماری سرطان بار دیگر در راس حزب «فورزا ایتالیا» به فعالیت‌های سیاسی باز گردد.

وی پنجم آوریل گذشته به دلیل مشکلات ناشی از عفونت ریه در بیمارستان سن رافائل شهر میلان بستری و تحت درمان قرار گرفته بود اما پزشکان این مرکز درمانی معتبر در ایتالیا فاش کردند که سیلویو برلوسکونی از بیماری سرطان خون مزمن رنج می برد.

آقای برلوسکونی برای نخستین بار پس از برملا شدن بیماری حادی که از آن رنج می‌برد اوایل ماه ماه در یک پیام ویدئویی از اتاق بیمارستان، در حالی که نشان حزب «فورزا ایتالیا» و پرچم ایتالیا پشت وی نصب شده بود با هوادارانش سخن گفته بود.

حزب راست‌گرای «فورزا ایتالیا» که آقای برلوسکونی به نمایندگی از آن به مجلس سنا نیز راه یافته بود از شرکای کوچک دولت ائتلافی کنونی ایتالیا به ریاست جورجا ملونی، نخست‌وزیر راست افراطی این کشور محسوب می‌شود.

سیلویو برلوسکونی از جمله علاقه‌مندان ورزش فوتبال بود و به مدت ۳۱ سال ریاست باشگاه میلان را بر عهده داشت.

تیم رویایی آ.ث.میلان در طول دوران ریاست آقای برلوسکونی و پیش از آنکه مالکیت این باشگاه به سرمایه‌گذاران چینی واگذار شود پنج بار عنوان قهرمانی چمپیونز لیگ را از آن خود کرد.

دوران حرفه‌ای فعالیت سیاسی سیلویو برلوسکونی همچنین با رسوایی‌ها و مشکلات حقوقی گره خورده که طی یک دهه گذشته به شکل عمده بر دادرسی‌های مربوط به پرونده‌‌های فساد اخلاقی از جمله ضیافت‌های جنسی متمرکز شده بود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟