پوتین به بوکسور امریکایی تابعیت روسیه را اعطا کرد

  • انتشار: ۲۰ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 167954

رئیس جمهور روسیه به کوین جانسون، بوکسور آمریکایی تابعیت روسیه اعطا کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به کوین جانسون، بوکسور آمریکایی تابعیت روسیه اعطا کرد. این ورزشکار در ماه سپتامبر درخواست لازم برای دریافت گذرنامه را انجام داد.

به گفته منبع، قصد این بازیکن هاکی برای اخذ تابعیت روسیه در تابستان گذشته شنیده شد. رومن روتنبرگ مربی باشگاه هاکی اسکا اظهار داشت که لیپسیک نامه‌ای به پوتین نوشته و درخواست پاسپورت کرده است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، یکی دیگر از کسانی که تابعیت روسیه را دریافت کرد، راتکو ساماتس، بود که اصالتا اهل یوگسلاوی بوده و در سال ۱۹۹۹ به روسیه آمد. بوسنی و هرزگوین در سال ۱۹۹۳ درخواست استرداد سامات را به دلیل ارتکاب جنایات جنگی داده اما دادستانی کل روسیه در سال ۲۰۱۶ این درخواست را رد کرد.

در ۵ دسامبر، وزارت کشور فدراسیون روسیه گزارش داد که در ۱۰ ماه گذشته تعداد افرادی که تابعیت روسیه به آنها اعطا شده، کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تاس، تعداد شهروندان جدید در مقایسه با ۲ سال پیش تقریباً به نصف کاهش یافته است. در دوره ژانویه تا اکتبر سال ۲۰۲۳، حدود ۳۱۸ هزار نفر تابعیت روسیه را دریافت کردند. ۵۹۵ هزار نفر در سال ۲۰۲۲ و تقریباً ۶۱۰ هزار نفر نیز در سال ۲۰۲۱ شهروند این کشور شدند.

الکسی کلیموف، مدیر بخش کنسولی وزارت امور خارجه روسیه، اعلام کرد که ۴ هزار و ۴۰۰ نفر در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۳ از تابعیت روسیه خارج شده‌اند. با این حال، طبق اظهارات کلیموف، بیش از ۱۵ هزار نفر در خارج از کشور پاسپورت روسی دریافت کردند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟