پرواز جنگنده های آمریکایی در نزدیکی مرز عراق و سوریه

  • انتشار: ۲۲ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: بین المللسیاست
  • شناسه مطلب: 39491

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داده است که بعد از تحرکات نظامی آمریکا و متحدانش برای حمله به سوریه، چندین جنگنده آمریکایی در مرز عراق با سوریه به پرواز درآمدند.

شبکه الجزیره گزارش داد که تعدادی از هواپیماها و جنگنده های آمریکایی سه شنبه شب در مرز عراق با سوریه به پرواز درآمده و به گشت زنی پرداختند.

الجزیره حضور هواپیماهای آمریکایی در مرز سوریه را سنگین و ملموس گزارش کرده است.

برخی منابع خبری دیگر نیز از به پرواز درآمدن هواپیماهای نظامی آمریکا و فرانسه بر فراز اردن خبر داده اند.

شبکه خبری فاکس نیوز روز سه شنبه گزارش داد، ناوگروه تهاجمی آمریکایی «یواس‌اس هری ترومن» روز چهارشنبه پایگاه دریایی آمریکا در شهر «نورفک» ایالت «ویرجینیا» را برای استقرار در آسیای غربی و اروپا ترک خواهد کرد.

طبق بیانیه وزارت دفاع آمریکا، مأموریت این ناوگروه «عملیات امنیت دریایی و همکاری در عرصه‌های امنیتی در کنار متحدان و شریکان» و «قابلیت پاسخدهی به بحران و افزایش همکاری‌های امنیتی» در اروپا و غرب آسیا را شامل خواهد شد.

همزمان پایگاه خبری لوفیگارو از عملیات انتقال جنگنده های رافائل این کشور به مرزهای شرقی به منظور مشارکت در حمله احتمالی علیه سوریه خبر داده است.

پایگاه صهیونیستی آی 24 هم به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شده که ارزیابیها و تجهیزات لازم از جمله ناوها و موشکهای کروز برای اقدام نظامی در سوریه آماده شده و استقرار یافته‌اند و ارتش آمریکا منتظر دستور ترامپ برای اقدام نظامی است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟