پاکستان 9 تروریست را اعدام میکند

  • انتشار: ۳۱ سنبله ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 9836

سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد: «راحیل شریف» فرمانده ارتش این کشور حکم اعدام 9 تروریست را صادر کرده است.

به گزارش خبرگزرای اطلس، پیام آفتاب به نقل از به نقل از داون نوشت: «عاصم سلیم باجواه» سخنگوی ارتش پاکستان امروز اعلام کرد: «راحیل شریف» فرمانده ارتش این کشور امروز (سه‌شنبه) حکم اعدام 9 تروریست را که در حادثه تروریستی پیشاور دست داشته‌اند را صادر کرده است.

باجواه تصریح کرد: تعدادی از این تروریست‌ها در حمله به کاروان نیروهای ارتش در «سوات» و بقیه در کشتن جنرال «ثناءالله» و نیز جگرن «توصیف احمد» دست داشته‌اند.

جنرال ثناالله و جگرن «توصیف احمد» در منطقه «مالاکند» از مناطق قبایلی پاکستان توسط طالبان ترور شدند.

طالبان پاکستان مسئولیت عملیات علیه مقرهای نظامی در سوات را پذیرفته و ارتش موفق شد با انجام عملیات‌های گسترده در منطقه «برمل» واقع در مرز افغانستان «عبد الرحیم» مشهور به «رئیس»، عضو ارشد طالبان را دستگیر کند.

این گزارش می‌افزاید: تروریست‌هایی که در عملیات‌های تروریستی در منطقه «مستونگ» بلوچستان و «نوشهره» واقع در مناطق قبایلی دست داشته‌اند، نیز قرار است بزودی اعدام شوند.

پس از آنکه مجلس ملی و سنای پاکستان و بیشتر رهبران سیاسی همچنین دیوان عالی، با برپایی دادگاه‌های نظامی موافقت کردند، قرار شد مجازات تروریست‌ها به مدت 2 سال به این دادگاه‌ها سپرده شود.

بر اساس قوانین جدید، کسانی که علیه ارتش و سازمان‌های امنیتی وارد عمل شوند و در گروگانگیری دست داشته باشند و یا علیه پاکستان اعلان جنگ کنند و در پشتیبانی مالی از شبه‌نظامیان کمک رسانی کنند، در دادگاه نظامی محاکمه می‌شوند.

بر اساس قوانین جدید، دادگاه‌های نظامی برای اثبات جرم تروریست‌ها نیازی به شهادت افراد مختلف ندارند و مستقیم در زمینه جرمی که ثابت شده وارد عمل می‌شوند.

گزارش‌ها حاکی از این است که دولت مرکزی نیز می‌تواند پرونده‌هایی که رسیدگی به آنها به طول انجامیده را به دادگاه‌های نظامی ارجاع دهد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟