پاکستان: شورای امنیت سازمان ملل در انجام مسئولیت اصلی خود ناکام مانده است

  • انتشار: ۱۸ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 163498

وزارت خارجه پاکستان روز شنبه از شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل ناتوانی در برقراری آتش بس در غزه به شدت انتقاد کرد.

پاکستان روز شنبه به ناکامی شورای امنیت سازمان ملل در درخواست آتش بس در غزه واکنش نشان داد و ابراز ناامیدی کرد.

آمریکا بامداد شنبه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای برقراری آتش‌بس فوری در غزه را وتو کرد. بعد از این رأی‌گیری «گیلاد عردان» نماینده اسرائیل طی پیامی در شبکه اجتماعی ایکس از دولت جو بایدن بابت «حمایت قاطع از اسرائیل» تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد:«پاکستان عمیقاً از اینکه شورای امنیت سازمان ملل متحد بار دیگر خواستار آتش‌بس در غزه نشده است، ناامید است.»

حملات شدید رژیم اسرائیل در غزه بعد ازعملیات طوفان‌الاقصی در روز ۷ اکتبر (۱۵ میزان) به شهادت بیش از ۱۷ هزار فلسطینی در غزه منجر شده که اکثر آنها غیرنظامی هستند. این آمارها به ویژه با گسترش عملیات رژیم اسرائیل به منطقه جنوب غزه رو به افزایش هستند.

در این بیانیه آمده است:«با وجود استناد به ماده ۹۹ منشور سازمان ملل توسط دبیرکل سازمان ملل و هشدارهای وی در مورد فاجعه انسانی در غزه، شورای امنیت در انجام مسئولیت اصلی خود برای حفظ صلح و امنیت بین‌المللی ناکام مانده است.

پاکستان اعلام کرد که مجازات دسته جمعی مردم غزه «غیرقابل قبول» است.

نخست وزیر مالزی نیز روز شنبه از آمریکا به دلیل وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که خواستار آتش بس فوری بشردوستانه در غزه شد، انتقاد کرد.

«انور ابراهیم» نخست وزیر مالزی گفت: «من از طرف دولت مالزی می‌خواهم به شدت تصمیم آمریکا برای مخالفت با آتش بس در شورای امنیت را محکوم و به آن اعتراض کنم.»

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟