پاکستان بدنبال حذف افغانستان از پروژه های تاپی و کاسا 1000

  • انتشار: ۲۶ اسد ۱۳۹۵
  • سرویس: اقتصادتیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 14935

مشاور ویژه نخست‌وزیر پاکستان در امور روابط خارجی این کشور گفت که اسلام‌آباد به دنبال جایگزین افغانستان برای پروژه‌های تاپی و کاسا ۱۰۰۰ است.

سید طارق فاطمی مشاور ویژه نخست‌وزیر پاکستان در امور روابط خارجی این کشور اعلام کرد: اسلام‌آباد همواره به دنبال برقراری صلح در افغانستان بوده و بهترین راه برای پیشرفت این کشور تلاش برای پیشبرد اهداف گفت‌وگوهای چهارجانبه صلح است.

وی تصریح کرد: با وجود تعهد پاکستان برای تأمین صلح در افغانستان، اسلام‌آباد در صدد یافتن جایگزینی برای وارد کردن برق تاجیکستان به پاکستان در پروژه «کاسا 1000» از مسیر دیگری می‌باشد.

مشاور ویژه نخست‌وزیر پاکستان در امور روابط خارجی افزود: در مورد پروژه «تاپی» که قرار است گاز ترکمنستان از مسیر افغانستان وارد پاکستان شود نیز اسلام‌آباد به دنبال مسیر جایگزین است.

فاطمی در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی پاکستان گفت: این کشور با کشورهای آسیای میانه روابط گسترده‌ای را برقرار کرده و تفاهمنامه‌هایی را در حوزه تجارت و انرژی با تاجیکستان، قرقیزستان و ترکمنستان امضا کرده است.

سید طارق فاطمی اذعان داشت: در حال حاضر پاکستان به فکر پیدا کردن راه‌های تعامل دیگری با کشورهای آسیای میانه بدون ایفای نقش افغانستان است تا بتواند با این کشورها معاملاتی داشته باشد.

وی اظهار داشت: پاکستان خواستار برقراری روابط دوستانه با افغانستان است، اما ظاهرا این کشور اشتیاقی برای این منظور ندارد.

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟