پاسپورت افغانستان، ضعیف ترین پاسپورت دنیا

  • انتشار: ۵ ثور ۱۳۹۴
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 4585

به گزارش ایندیپندنت، شهروندان سویدن با پاسپورت خود می توانند با پرداخت 28 یورو ، یک ساعته پاسپورت بگیرند و بدون نیاز به دریافت ویزه به 174 کشور سفر کنند تا معتبرترین پاسپورت را در اختیار داشته باشند. البته فنلندی ها و آلمانی ها هم با پاسپورت خود می توانند بدون نیاز به دریافت ویزه به 174 کشور سفر کنند با این تفاوت که صدور آن برای فنلندی ها 5 ساعت و برای آلمانی ها 7 ساعت کاری زمان می برد و قیمت آن هم برای فنلندی ها 37 و برای آلمانی ها 45 یورو است.
انگلیس، آمریکا، دنمارک، کانادا، اسپانیا، بلجیم و هالند هم در رتبه بندی 10 کشور برتر دیده می شود.
جاپانی ها در آسیا قدرتمند ترین پاسپورت را دارند و می توانند بدون نیاز به دریافت ویزه به 172 کشور تردد داشته باشند و بعد از جاپان ، سینگاپور و مالزیا قرار دارند که اتباعش می توانند بدون ویزه به 166 کشور بروند یعنی بالاتر از دیگر آسیایی ها قرار گرفته اند.
در پایین فهرست 51 رتبه ای ایندیپندنت، عراق و افغانستان قرار دارند و بر اساس گزارش نشریه مذکور عراقی ها 3ساعته و با پرداخت 13 یورو پاسپورت می گیرند و بدون نیاز به دریافت ویزه به 31 کشور تردد کنند و افغان ها هم با پرداخت 69 یورو و بعد از 183 ساعت کاری می توانند پاسپورت بگیرند و بدون نیاز به دریافت ویزه به 28 کشور سفر داشته باشند.
بر اساس این گزارش، ترکیه، استرالیا و سوئیس گرانترین پاسپورت های جهان را دارند و لیبریایی ها هم با 278 ساعت انتظار در پایین ترین رتبه برای کسب پاسپورت قرار دارند و این انتظار برای مکزیکی ها 266 ساعت کاری است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟