وعده های «غنی» در جشن صدمین سالروز استقلال افغانستان

  • انتشار: ۲۸ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 68497

رییس جمهور غنی به مناسبت صدمین سالروز استقلال افغانستان ضمن اعلام قیام ملی بر ضد داعش تاکید کرد که لانه‌های تروریستی در آن سوی خط دیورند نیز باید ریشه کن شود.

غنی امروز دوشنبه (28 اسد) به مناسبت جشن صدمین سالروز استقلال افغانستان در کابل با اشاره به حمله‌ دو شب پیش بر یک مراسم عروسی در غرب کابل گفت که دشمنان به حدی نامرد و ذلیل شده‌اند که بر مراسم عروسی حمله تروریستی انجام می‌دهند.

او گفت، طالبان با رد این حمله از بار ملامتی شانه خالی کرده نمی‌توانند؛ زیرا تهداب این چنین کشتار و قتل‌های بی رحمانه را آنان نهاده و بارها چنین حملاتی را در مساجد، مکاتب و اماکن عامه انجام داده و مسئولیت آن را بر دوش گرفته‌اند.

به گفته او، مسئول اصلی تلفات افراد ملکی طالبان‌اند؛ زیرا این گروه برای گروه‌های تروریستی دیگر زمینه فراهم کرده است.

اشرف غنی با اشاره به این‌که دشمن با حمله بر مراسم عروسی جشن صدمین سالروز استقلال افغانستان را به تعویق‌انداخت، تاکید کرد که انتقام قتل‌عام شهروندان را از گروه‌های تروریستی می‌گیرد.

وی اظهار داشت: تعهد ما این است که لانه‌های داعش را در شرق و شمال کشور ریشه‌کن و نابود می‌کنیم؛ آنان مورد هیچ گونه ترحمی قرار نمی‌گیرند و مبارزه ما با شدت در قبال داعش ادامه می‌یابد.

غنی خطاب به طالبان گفت که اگر ادعای خروج نیروهای خارجی را دارند، چرا مانع تجلیل آزادی مردم افغانستان می‌شوند. ما برای حل مشکلات از راه سیاسی متعهد هستیم حالا طالبان انتخاب کنند که افغان‌اند و خودشان فیصله می‌کنند و یا نوکر اند و به دستور بیگانه عمل می‌کنند.

غنی گفت: من امروز با مردم افغانستان بر گلم غم نشسته‌ایم و با جدیت تعهد می‌سپارم که دشمنان را نابود می‌کنیم و حامیان آنان را بر گلم غم می‌نشانیم.

او با اشاره به این که اکثر فرماندهان طالبان و سایر گروه‌های تروریستی در آن طرف خط دیورند کشته شده‌اند گفتن این ادعای ما را برای حمایت خارجی از طالبان و تروریزم ثابت می‌کند.

رییس جمهور بار دیگر تاکید کرد که جامعه جهانی نباید در مورد اینگونه حملات وحشیانه تروریستان خاموشی اختیار کند؛ بلکه در ردیابی و نابودی عاملان این اعمال تروریستی با افغانستان همکاری کنند؛ زیرا نیروهای امنیتی افغانستان تنها از استقلال خود دفاع نمی‌کنند بلکه از بقای تمام بشریت دفاع می‌کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟