وزیر دفاع یمن: غافلگیری‌های بیشتری برای دشمن داریم

  • انتشار: ۲۳ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 168238

وزیر دفاع یمن گفت هر چه جنگ در نوار غزه طولانی‌تر شود، غافلگیری‌های ارتش یمن نیز برای دشمنان بیشتر خواهد شد.

«محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع یمن، شامگاه روز (جمعه)، به آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هشدار داد.

وزیر دفاع یمن که برای بازدید از تشکیلات نظامی این کشور به منطقه پنجم نظامی یمن رفته بود، گفت یمن آماده ایستادگی در برابر دشمن و پاسخگویی است و این یمن است که در دریای سرخ و دریای مکران دست برتر را دارد.

این سخنان وزیر دفاع یمن بعد از حمله بامدادی دیروز آمریکا و انگلیس به خاک یمن مطرح شده است. بامداد دیروز آمریکا و انگلیس در پاسخ به عملیات‌های ارتش یمن در دریای سرخ علیه کشتی‌های اسرائیلی و نیروهای آمریکایی، بیش از ۱۲ نقطه در یمن را با هواپیما، کشتی و زیردریایی مورد هدف قرار دادند.

بلافاصله بعد از این حمله، نیروهای انصارالله یمن خبر دادند که در حال شلیک موشک‌های بالستیک به سمت مواضع دشمن در دریای سرخ و باب‌المندب هستند.

محمد ناصر العاطفی در ادامه اضافه کرد: «هر چه جنگ علیه مردم غزه طولانی‌تر شود، غافلگیری‌های ما نیز بیشتر خواهد شد. این غافلگیری‌ها در زمانی آشکار خواهند شد که سید [بدر الدین الحوثی] رهبر [انصارالله] مشخص می‌کند».

العاطفی ادامه داد: «به آن‌هایی که در دریاها جزایرمان و تمام جغرافیای یمن هستند، می‌گوییم که مرحله قیمومیت، هژمونی و تبعیت به گور سپرده شده است. آن زمان رخت بربسته و دیگر باز نمی‌گردد. اینک یمنی جدید با حاکمیت و اراده کامل به میان آمده که از تصمیم‌گیری ملی برخوردار است».

وزیر دفاع یمن در عین حال به آمریکا و انگلیس هشدار داد: «از منطقه خارج شوید و بهانه‌ها و توجیه‌های واهی را دستاوزیر قرار ندهید. انگشتان ما روی ماشه است. روحیه ما سخت‌تر از فولاد است».

محمد ناصر العاطفی در پایان همچنین گفت: «بارها و بارها هشدار دادیم که دریای سرخ برای رژیم دشمن صهیونیستی دیگر ممنوعه شده است. ما تنها کشتی‌هایی دشمن اسرائیلی یا کشتی‌هایی که به [فلسطین اشغالی] می‌روند و آن‌هایی را که به اسرائیل کمک می‌کنند، هدف قرار می‌دهیم».

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟