وزیر دفاع آمریکا از احتمال درگیری بین ایران و اسرائیل خبر داد

  • انتشار: ۸ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: بین المللسیاست
  • شناسه مطلب: 40271

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا می گوید احتمال درگیری مستقیم بین ایران و اسرائیل در سوریه به طور روزافزون افزایش می یابد. این اظهارات وزیر دفاع آمریکا در حالی مطرح می شود که چند روز قبل یک مقام رژیم اسرائیل ایران را تهدید به حمله کرده بود.

وزیر دفاع آمریکا که در جلسه کمیته نیروهای نظامی سنای ایالات متحده صحبت می کرد، درگیری بین اسرائیل و ایران را به دلیل ادامه فعالیت ایران در سوریه که به گفته وی از طریق گروه حزب الله انجام می شود بسیار محتمل دانست.

جیمز ماتیس در مورد مناقشه نظامی بین ایران و اسرائیل اظهار داشت: «می توانم حدس بزنم که درگیری چگونه آغاز خواهد شد اما مطمئن نیستم کی و کجا این اتفاق خواهد افتاد.»

وزیر دفاع آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت که از نظر واشنگتن ایران برای ارسال موشک های پیشرفته به سوریه نمی تواند دلیل دیگری به جز تهدید اسرائیل داشته باشد.

آویگدور لیبرمن در مصاحبه با روزنامه سعودی ایلاف هشدار داده بود که در صورت حمله احتمالی ایران به تل آویو کشورش به تهران حمله خواهد کرد. وی افزوده بود که در صورت وقوع درگیری بین ایران و اسرائیل کشورش تمامی پایگاه های نظامی ایران در سوریه را تخریب خواهد کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟