وزیر داخله آلمان: ما می‌خواهیم حقوق بشری مهاجران رعایت شود

  • انتشار: ۲۸ جوزا ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 142999

نانسی فیزر، وزیر داخله آلمان می‌خواهد با حکومت تونس در باره قایق های قاچاقبران انسان در بحیره مدیترانه، اخراج ها و راه‌ها قانونی برای مهاجران گفتگو کند. وی قبل از پرواز به تونس به روز یک‌شنبه گفت: «ما می‌خواهیم که حقوق بشر مهاجران حفظ شود و مرگ های وحشتناک در بحیره مدیترانه خاتمه یابد.»

به نقل از رسانه‌های آلمانی، فیزر مشترکاً با همتای فرانسوی اش جرالد دارمانین، از این کشور در شمال افریقا دیدار می نماید. تونس در حال حاضر به مهمترین کشور ترانزیتی برای مهاجران غیر قانونی مبدل شده است که با قایق های نامطمئن می‌خواهند به ایتالیا برسند. این قایق ها نیز حامل شهروندان تونسی است که امیدوار یک زندگی بهتر در اروپا اند.

فیزر می‌خواهد در اثنای سفرش، از یک دفتر پروژه ای پولیس آلمان فدرال در تونس نیز دیدار نماید. به روز دوشنبه گفتگو ها با قیس سعید، رئیس جمهور تونس و کامل فقی، وزیر داخله این کشور برنامه‌ریزی شده است.

یک هفته قبل اوزولا فون دیر لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از تونس دیدار کرده بود. او بعد از گفتگو با رئیس جمهور تونس، به این کشور که از مشکلات اقتصادی رنج می برد، وعده یک کمک با میزان تا ۹۰۰ میلیون یورو را کرد. این مبلغ سه برابر بیشتر از پولی است که بروکسل با آن تونس را سالانه در حد اوسط حمایت می کند.

در این دیدار جورجا ملونی، نخست وزیر ایتالیا و مارک روته، نخست وزیر هالند نیز اشتراک کرده بودند. ملونی از مدت‌ها به این سو بر توافقات با تونس اصرار می‌ورزد تا برمبنای آن قایق های رد شده ای حامل مهاجران زودتر متوقف شوند.

سازمان های حقوق بشر از این توافقات و همچنان از فشار های فزاینده بر منتقدین در تونس انتقاد می کنند. رئیس جمهور سعید در ماه فبروری که از «گله های مهاجران» سخن گفته بود، یک موج از تعدی های نژادگرایانه را ایجاد کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟