وزیر تحصیلات طالبان خواستار حمایت جامعه جهانی از نظام تحصیلی افغانستان شد

  • انتشار: ۲۰ جوزا ۱۴۰۲
  • سرویس: اجتماعیتیتر 2
  • شناسه مطلب: 142064

ندا محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی طالبان در سفر به تاتارستان روسیه، خواهان پشتیبانی از بخش آموزش در افغانستان شده است.

ندا محمد ندیم در نشست بین‌المللی وزیران معارف فدراتیف روسیه در جمهوری تاتارستان، حضور کادرهای مسلکی را در افغانستان مهم خوانده و از کشورهای همسایه خواسته است تا کادرها را به افغانستان بفرستند.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی طالبان گفته است که برنامه‌هایی از بهر بلند بردن ظرفیت استادان دانشگاه‌ها از سوی این وزارت روی دست گرفته شده‌اند.

ندا محمد ندیم گفته است: «از کشورهای دوست انتظار داریم تا با فرستادن کادرهای مسلکی به افغانستان و یا هم در کشورهای خود شان برای تربیه کادرهای مسلکی با فراهم کردن زمینه‌ بورسیه‌ها، از تحصیلات عالی در افغانستان حمایت کنند.»

سرپرست وزارت تحصیلات عالی طالبان در این نشست از کم‌بود زیربناهای معیاری و کم‌بود لابراتوارها نیز سخن گفته و از جامعه جهانی خواسته است تا در بلند بردن کیفیت در زمینه تحصیلات، با طالبان همکاری کند.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی از کشورها نیز خواسته است تا بالای حکومت سرپرست اعتماد کنند و روابط مثبت با حکومت کنونی افغانستان تامین کنند.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی طالبان در حالی از پشتیبانی آموزش در کشور سخن می‌زند که دختران دانش‌جو تا هنوز فرصت رفتن به دانشگاه‌ها را نیافته‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟