وزارت صحت غزه: اشغالگران به شفاخانه ها و کادر صحی حمله می‌کنند

  • انتشار: ۲۱ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 163946

وزارت صحت فلسطین در نوار غزه بامداد سه‌شنبه هشدار داد که ضریب اشغال تخت در شفاخانه های جنوب نوار غزه ۲۶۰ درصد است که به معنی فاجعه تمام عیار است.

وزارت صحت فلسطین در نوار غزه بامداد سه‌شنبه گفت: «صهیونیست‌ها به شفاخانه ها، پرسنل صحی و حدود ۸ هزار مجروح که نیاز به عمل فوری دارند، حمله می‌کنند».

سرپرست این وزارتخانه به شبکه «الجزیره» توضیح داد: «حدود ۶۰۰ بیمار از جمله ۴۱۳ زخمی تاکنون از گذرگاه رفح برای مداوا در خارج از نوار غزه اعزام شده‌اند».

وی درباره وضعیت وخیم نظام درمانی در نوار غزه هشدار داد: «ضریب اشغال تخت در شفاخانه های جنوب نوار غزه ۲۶۰ درصد است که به معنی فاجعه تمام عیار است».

این مقام فلسطینی ادامه داد: «۳ کودک در اثر کمبود اکسیژن در شفاخانه کمال عدوان جان خود را از دست دادند و ۱۲ کودک در بخش مراقبت‌های ویژه و ۶ نوزاد نارس داریم».

سرپرست وزارت صحت غزه همچنین افزود: «مراکز پزشکی در شمال فقط کمک‌های اولیه را ارائه می‌کنند و موارد بحرانی را به شفاخانه باپتیست ارجاع می‌دهند».

به گفته مقام‌های صحت غزه، از ۷ اکتبر(۱۵ میزان ) به این سو ۱۸۰۰۰ فلسطینی شهید و بیش از ۴۹۲۲۹ نفر دیگر در حملات بی امان هوایی و زمینی به این منطقه مجروح شده‌اند.

سازمان‌های امداد و کمک‌رسانی سازمان ملل متحد وضعیت غزه را تحت تاثیر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناق غیرنظامی «آخرالزمانی» توصیف کرده‌اند و گفته‌اند تحت تاثیر شرایط کنونی نیمی از جمعیت ساکنان غزه گرسنه هستند و هزینه هر یک کیسه آرد نیز تحت تاثیر جنگ به ۹۵ دلار افزایش پیدا کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟