واکنش «خلیلزاد» به هشدار طالبان؛ اگر طالبان بجنگند ما هم می جنگیم

  • انتشار: ۲۷ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 52569
زلمی خلیلزاد

 زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان در واکنش به هشدار اخیر طالبان می گوید: اگر طالبان انتخاب کردند که به میز مذاکره حاضر نشوند و به جنگ ادامه دهند، ایالات متحده در کنار مردم و دولت افغانستان خواهد ایستاد و از آنان حمایت خواهد کرد”

خلیلزاد در صفحهٔ فیسبوک خود نوشته : “در جریان سفرم به کابل یکبار دیگر توانستم با رئیس جمهور اشرف غنی، تیم عالی‌رتبهٔ امنیت ملی و همچنان با جامعهٔ مدنی و رسانه‌ها صحبت داشته باشم. ما به توافق رسیدیم که فشار نظامی (بر طالبان) در جریان آمادگی برای مذاکرات صلح، مهم می‌باشد”.

وی همچنین تاکید کرد: “ایالات متحده امریکا و متحدینش به حمایت از نیروهای امنیتی افغان افتخار می‌کند و در آینده نیز این نقش را انجام خواهند داد”.

همچنین خلیلزاد، امروز در یک نشست به خبرنگاران گفته است که: گر طالبان گفت‌وگو کنند ما می‌توانیم گفت‌وگو کنیم. اگر آنان می‌خواهند بجنگند ما می‌توانیم جنگ کنیم. ما آرزو داریم که طالبان صلح کنند. اگر آنان انتخاب کردند که به میز مذاکره حاضر نشوند و به جنگ ادامه دهند، ایالات متحده در کنار مردم و دولت افغانستان خواهد ایستاد و از آنان حمایت خواهد کرد”.

دیروز طالبان با انتشار یک بیانیه به امریکا هشدار داده بود که اگر امریکا در مورد خروج نیروهایش از افغانستان گفت‌وگو نکند، این گروه مجبور خواهد بود مذاکرات صلح را متوقف کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟