واکنش امریکا به اظهارات پاکستان در قبال افغانستان

  • انتشار: ۲۲ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: دسته بندی نشده
  • شناسه مطلب: 41572

امریکا به اظهارات پاکستان در قبال افغانستان در سازمان ملل واکنش نشان داد

.گزارش‌ها می‌‍رسانند که ایالات متحده امریکا از تلاش‌های پاکستان به خاطر درج نام عمر خالد خراسانی، رهبر جماعت الاحرار در لیست سیاه شورای امنیت سازمان ملل متحد جلوگیری کرده‌است.

اطلس پرس به نقل از خامه پرس، مقام در وزارت امور خارجۀ پاکستان گفته‌اند که قرار بود، نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در این مورد برگزار گردد که ایالات متحده امریکا به آن رد کرد

نمایندۀ پاکستان در سازمان ملل متحد هم‌چنان‌ ادعا کرده‌است که عمر خالد خراسانی، رهبر جماعت الاحرار، در حال حاضر در ولسوالی لعل پور ولایت ننگرهار حضور دارد و از افغانستان، حمله‌های تروریستی را بر خاک پاکستان راه‌اندازی می‌کند.

نماینده امریکا در سازمان ملل متحد درمورد این گفته‌های پاکستان که رهبر جماعت الاحرار در افغانستان است و آن باید در لیست سیاه آن سازمان قرار گیرد، نیز اعتراض کرده‌است.

این درحالی‎‌ست که پس ازاعلام استراتژی جدید امریکا برای جنوب آسیا، روابط بین اسلام‌آباد و واشنگتن در حالت خوبی قرار ندارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در هنگام اعلام راستراتژی اش گفت که پاکستان به تروریستان مکان‌های امن فراهم نموده و باید در از بین بردن آن تلاش‌های جدی نماید.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟