واکسیناسیون کرونا در روسیه مجانی خواهد بود

  • انتشار: ۴ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 90099

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، سرگئی سوبیانین شهردار پایتخت روسیه اعلام کرد که واکسیناسیون علیه عفونت ویروس کرونا در مسکو، رایگان خواهد بود.

شهردار مسکو شب گذشته (جمعه) در مصاحبه با شبکه اول تلویزیون روسیه با اعلام این مطلب، افزود: «به محض اینکه واکسن کرونا در دسترس قرار گرفت، ما فعالیت واکسیناسیون شهروندان را آغاز خواهیم کرد. واکسیناسیون بصورت رایگان خواهد بود و شبکه پلی کلینیک پایتخت در این زمینه فعالیت خواهد کرد.»

سوبیانین همچنین با اشاره به اینکه فصل پاییز با توجه به همه گیری ویروس کرونا، وضعیت پایتخت پیچیده خواهد بود، یادآور شد: امسال هم باید توجه ویژه‌ای به برنامه واکسیناسیون علیه بیماری آنفولانزا صورت گیرد. مسلماً شرایط بسیار دشوار است، ولی ما در حال آماده سازی تمامی امکانات برای رسیدن فصل پاییز هستیم.»

به گفته وی، مقامات مسئول با توجه به لغو محدودیت‌ها برای سفر شهروندان به کشورهای دیگر، انتظار افزایش تعداد تست‌های تشخیص ویروس کرونا را دارند.

سوبیانین یادآور شد که با گسترش هر چه بیشتر آزمایشات، موارد آلودگی هر چه سریعتر تشخیص داده شده و این امیدواری وجود دارد که به طور کلی تعداد  موارد ابتلا به عفونت کووید-۱۹ در مسکو کاهش پیدا کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟