هنیه: به یک توافق آتش‌بس نزدیک می‌شویم

  • انتشار: ۳۰ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 161213

رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به جریان داشتن مذاکراتی برای اعلام آتش‌بس در نوار غزه، گفت که مذاکرات به توافق آتش‌بس نزدیک شده است.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)،‌ صبح امروز (سه‌شنبه)، در اظهاراتی از جریان داشتن مذاکراتی برای تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی و برقراری آتش‌بس در غزه خبر داد.

هنیه در بیانیه‌ای کوتاه که کانال تلگرامی حماس آن را منتشر کرد، سحرگاه امروز گفت: «جنبش [حماس] پاسخ خود را به برادران در قطر و میانجیگران تحویل داده است و ما به توافق آتش‌بس نزدیک می‌شویم».

در این بیانیه به جزئیات بیشتری درباره این توافق و اینکه آیا آتش‌بس موقت یا بلندمدت خواهد بود اشاره‌ای نشده است.

با این حال، «زاهر جبارین» مسئول دفتر شهدا، اسرا و جانبازان حماس، دیشب، در اظهاراتی گفت که اسرائیل در برقراری آتش‌بس در نوار غزه تعلل می‌کند.

در این اظهارات که در وبگاه رسمی حماس منتشر شد، اشاره شد حماس یک چارچوب کلی برای اجرای هرگونه توافق مشخص کرده و شرط حماس برای تکمیل آتش‌بس اجرای کامل مفاد این چارچوب است.

زاهر جبارین در ادامه بدون اشاره به جزئیات بیشتر در توافق بیان کرد اسرائیل «تعهداتی را که به میانجیگران داده بود، بارها نقض کرده است».

این اظهارات در حالی منتشر شد که شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی (کان) پیش از آن در گزارشی خبر داد تل‌آویو به توافق تبادل اسرا «چراغ سبز» نشان داده و منتظر پاسخ حماس است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟