هنیه: بدون نابودی اسرائیل، منطقه به امنیت و ثبات نمی‌رسد

  • انتشار: ۱۲ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 166815

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که تا زمانی ملت فلسطین به حقوق قانونی خود دست پیدا نکند و اسرائیل نابود نشود، منطقه رنگ امنیت و ثبات را نخواهد دید.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس فلسطین تأکید کرد که رژیم صهیونیستی چاره‌ای ندارد جز اینکه اراده ملت فلسطین را بپذیرد.

هنیه با اشاره به اینکه درباره غزه به مصر پیشنهادی ارائه کرده‌اند که شامل آتش‌بس کامل است، گفت: تا زمانی که ملت ما به حقوق قانونی خود دست پیدا نکند و کشور مستقل فلسطین تشکیل نشود، منطقه رنگ امنیت و ثبات را نخواهد دید.

یک مسئول ارشد در جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم درباره پیشنهاد جدید به مصر مبنی آتش‌بس در غزه گفت: در بند نخست این طرح، آتش‌بس و خروج کامل نیروهای اسرائیل از نوار غزه آمده است.

وی در عین حال خبر داد که هر آنچه در رسانه‌ها درباره عملیات تبادل اسرا به صورت چند مرحله‌ای گفته می‌شود، مربوط به بعد از آتش‌بس و خروج صهیونیستهاست، نه قبل از آن.

خبرگزاری شهاب به نقل از هنیه گزارش داد: «باور داریم که ابهت دشمن از بین خواهد رفت و فلسطین و غزه، شاهد متجاوزانی بوده‌اند که آمده‌اند و از بین رفته‌اند، ولی ملت فلسطین در سرزمین خود باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت مقاومت فلسطین و رزمندگانش خوب است و پیروزی نیز نزدیک خواهد بود، گفت: اسرای دشمن، فقط با شروط مقاومت آزاد خواهند شد.

این مقام حماس کشورهای شریک جنایت صهیونیستها را مسئول کشتار مردم فلسطین دانست و گفت: بدون نابودی اسرائیل، منطقه رنگ امنیت و ثبات را نخواهد دید.

در خصوص توطئه اخراج ساکنان غزه نیز تأکید کرد: طرح کوچاندن اجباری مردم غزه، اجرایی نخواهد شد. ما در خصوص آزادی همه اسرا کوتاه نخواهیم آمد.

وی در پایان گفت که هر سازوکاری در جهت حل مسئله فلسطین، بدون حضور حماس و گروههای مقاومت، یک توهم و سراب است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟