همسر رهبر کوریای شمالی کیست؟

  • انتشار: ۹ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 38915

به گزارش اسکای‌نیوز، ظاهر شدن همسر کیم جونگ‌اون رهبر کوریای‌شمالی در رسانه‌های خبری کم‌سابقه است، همان‌طور که اطلاعات درباره او اندک و محدود است. همین امر صدها پرسش‌ها را در ذهن ایجاد می‌کند که ری سول‌جو کیست؟

ری سول‌جو در برخی تصاویر مربوط به سفر رهبر کوریای‌شمالی به چین، در کنار او مشاهده شده است. کیم در سفری از پیش اعلام‌نشده از روز یکشنبه تا روز چهارشنبه در پکن بود.

روزنامه انگلیسی دیلی‌میل نوشت که اسم همسر رهبر کوریای‌شمالی نامشخص است؛ چرا که ری در واقع لقبی است که وی را با آن برای محرمانه‌کردن جزئیات زندگیِ گذشته‌اش، مورد خطاب قرار می‌دهند.

ری برای نخستین بار در سال ۲۰۱۲ در کنار کیم مشاهده شد و بعد از آن، کوریای‌شمالی رسما اعلام کرد که وی همسر رهبر کوریای‌شمالی است. پیونگ‌یانگ تاکنون از افشای اطلاعات درباره زندگی، سن یا دیگر اطلاعات مربوط به همسر رهبر این کشور خودداری کرده است.

منابعی ویژه به رسانه‌های خبری کوریای‌جنوبی اعلام کردند که ری پیشتر یک خواننده بود و تاریخ تولد وی بین سال‌های ۱۹۸۵ و ۱۹۸۹ تخمین زده می‌شود که در شمال ولایت هام‌کیونگ متولد شد. پدر وی استاد دانشگاه و مادرش پزشک است.

طبق اعلام این منابع، ری در مراسمی با حضور کیم و پدرش در سال ۲۰۱۰، به همراه تیم اورکستر اونهاو خوانندگی کرد. در این مراسم، رهبر وقت کوریای‌شمالی او را برای پسرش خواستگاری کرد.

برخی منابع دیگر در سئول می‌گویند که اسم واقعی همسر کیم هیونگ‌سونگ است که بعد از ازدواج، تغییر نام داده است.

تاکنون، منابع خبری اطلاعاتی درباره تعداد دقیق فرزندان کیم و ری منتشر نکرده‌‌اند. طبق گفته دنیس رودمن ستاره اسبق بسکتبال آمریکا که دوست صمیمی کیم‌جونگ اون محسوب می‌شود، نام دومین فرزند رهبر کوریای‌شمالی جو ایه است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟