هشدار سازمان بین‌المللی مهاجرت از افزایش مهاجرت اقلیمی در جهان

  • انتشار: ۱۱ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 151578

مدیرکل سازمان بین‌المللی مهاجرت: بر اساس داده‌های ثبت شده در سال ۲۰۲۲، بیش از ۷٫۵ میلیون نفر در آفریقا در اثر بلایای طبیعی آواره شده‌اند.

اِیمی پاپ که به عنوان مدیرکل سازمان بین‌المللی مهاجرت سازمان ملل متحد انتخاب شد، گفت: رسما وارد عصر مهاجرت اقلیمی شده‌ایم.

پاپ طی اظهاراتی خواستار اقدامات مشخص برای مقابله با چالش‌های تغییرات اقلیمی و تحرک انسانی، پیش از اجلاس اقلیمی آفریقا شد که ۴ تا ۶ سپتامبر در نایروبی، پایتخت کنیا برگزار خواهد شد.

وی با خاطرنشان کردن اینکه این نشست «بزرگترین نشست» رهبران کشورهای آفریقایی، وزرا، نمایندگان نهادهای سازمان ملل متحد، کمک های بشردوستانه و شرکای توسعه، بخش خصوصی و جوانان در تاریخ این قاره است، گفت: کشورهای آفریقایی از آسیب پذیرترین کشورها در برابر اثرات تغییرات اقلیمی هستند و اثرات وخیم بحران اقلیمی مانند خشکسالی، سیل، گرمای بیش از حد و بالا آمدن سطح آب دریاها را تجربه می‌کنند. بر اساس داده‌های ثبت شده در سال ۲۰۲۲، بیش از ۷٫۵ میلیون نفر در آفریقا در اثر بلایای طبیعی آواره شده‌اند.

وی با اعلام اینکه رسما وارد عصر مهاجرت اقلیمی شده‌ایم، تاکید کرد که نیاز فوری به راه حل‌هایی وجود دارد که به ارتباط بین تغییرات اقلیمی و تحرک انسان در مقیاس قاره‌ای بپردازد.

مدیرکل سازمان بین‌المللی مهاجرت یادآور شد که بانک جهانی گزارش داده است که در صورت عدم اجرای اقدامات موثر و پایدار، تا سال ۲۰۲۳ ممکن است تا ۱۰۵ میلیون نفر در آفریقا به دلیل تغییرات اقلیمی در داخل کشورهای خود مهاجر داخلی شوند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟