هشدار جدید در مورد شیوع باکتری سالمونلا در ۲۳ ایالت آمریکا

  • انتشار: ۵ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: اجتماعیبین الملل
  • شناسه مطلب: 90218

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC)  تحقیقات درباره شیوع باکتری سالمونلا  در ۲۳ ایالت این کشور را آغاز کرد.

براساس گزارش‌ها تاکنون بیماری صدها نفر از مردم در اثر ابتلا به این عفونت گزارش شده است.

به نقل از هیل، این آژانس فدرال در اعلام این خبر از افزایش ۸۷ مورد ابتلای بیشتر و شیوع باکتری در ۸ ایالت جدید از زمان انتشار آخرین آمار در روز پنجشنبه خبر داد.

در این بیانیه آمده است تا روز ۲۳ ژوئیه (۵ اسد) در مجموع ۲۱۲ نفر به سالمونلا آلوده شده اند و ۳۸ مورد جدید ابتلا از ایالت های آریزونا، فلوریدا، آیداهو، مین، داکوتای شمالی، نبراسکا، داکوتای جنوبی و ویرجینیا بوده است.

مرکز مربوطه اشاره کرده منبع خاصی از باکتری سالمونلا شناسایی نشده است  و هنوز توصیه ای درباره خوردن یا مصرف غذایی خاص ارائه نشده است و ارتباط خاصی با خرده فروشانی که ممکن است کالاهای آلوده را عرضه کرده باشند، مشخص نشده است.

سالمونلا گروهی از باکتری ها هستند که می توانند سبب مسمومیت غذایی شوند. باکتری سالمونلا ممکن است در روده بسیاری از حیوانات از جمله حیوانات مزرعه و حیوانات خانگی یافت شود. ماکیان (مرغ، بوقلمون و غیره) خیلی احتمال دارد که حامل این باکتری باشند. بنابراین سالمونلا می تواند گوشت (از جمله گوشت ماکیان)، تخم مرغ، شیر و دیگر محصولات لبنی را که می خوریم آلوده سازد. عفونت معمولا منجر به علائم خفیفی می شود اما ممکن است عوارضی مانند از دست دادن آب بدن (کم آبی) در برخی از موارد ایجاد شود.

افراد آلوده در بازه زمانی بین ۱۹ ژوئن تا ۱۱ ژوئیه اعلام کرده اند که احساس بیماری می کنند. براساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا علائم سالمونلا ممکن است بعد از  دو تا چهار هفته در بدن بیمار خود را نشان دهد.

مقام های بهداشت عمومی آمریکا در حال مصاحبه با بیماران برای تحقیقات درباره منبع شیوع این باکتری هستند. ۳۱ بیمار گفته اند در اثر آلوده شدن بستری شده اند. هنوز تلفاتی گزارش نشده است.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا اعلام کرده که علائم عفونت سالمونلا شامل اسهال، تب و دل پیچه است. افرادی که توسط باکتری ها بیمار می شوند، به طور معمول شش ساعت تا شش روز علائم را دارند.

در موارد نادر، عفونت سالمونلا می تواند کُشنده باشد. افراد دارای نقض ایمنی، کودکان زیر ۵ سال و افراد بزرگسال بالای ۶۵ سال ممکن است علائم بیماری را با شدت بیشتری نشان دهند.

این باکتری جدید در حالی در ایالت های مختلف آمریکا شیوع پیدا کرده که این کشور همچنان با شیوع گسترده ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند. آمریکا بالاترین شمار مبتلایان به ویروس و جان باختگان را در جهان دارد.

منبع: ایرنا

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟