نی: با روی کار آمدن طالبان ۵٢ درصد از رسانه‌های دیداری افغانستان فعالیتشان متوقف شده است

  • انتشار: ۳۰ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 161181

نی یا نهاد حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد افغانستان به مناسبت ۲۱ نوامبر «روز جهانی تلویزیون» اعلام کرد که از زمان حاکمیت دوباره طالبان تا کنون، ۵۲ درصد از رسانه‌های افغانستان از فعالیت باز مانده‌اند.

نی روز سه‌شنبه، ۳۰ عقرب، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که در دو سال اخیر بیش از نیمی از رسانه‌های دیداری افغانستان فعالیت‌شان را توقف داده‌اند.

نهاد حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد افغانستان افزوده که این نهاد وضعیت کاری رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های دیداری در کشور را قناعت بخش نمی‌داند و خواستار پشتیبانی این رسانه‌ها از سوی نهادهای بین‌المللی شده است.

در اعلامیه همچنان آمده است: «نی همچنان از مسوولان طالبان می‌خواهد تا در راستای حمایت از رسانه‌ها درخصوص مالیات و تضمینات مالی در قبال رسانه‌ها تجدید نظر نموده باشد، تا رسانه‌های موجود در افغانستان نابود نشوند.»

بربنیاد یافته‌های نهاد نی، در دو سال اخیر از میان ۱۴۷ تلویزیون ۷۷ تلویزیون در افغانستان به دلیل «چالش‌های اقتصادی» نشرات‌شان را توقف داده‌اند.

این درحالی است که طالبان از زمان تسلط دوباره‌شان بر افغانستان، محدودیت‌های گسترده‌ای در برابر کار خبرنگاران و رسانه‌های آزاد وضع کرده‌اند و این گروه بارها خبرنگاران را بازداشت، شکنجه و زندانی کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟