نیویورک و شیکاگو ترامپ را تهدید کردند

  • انتشار: ۱ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 89869

به نقل از خبرگزاری فرانسه، شهرداران نیویورک و شیکاگو تهدید کردند در صورت ارسال نیرو‌های نظامی بیشتر به این شهر‌ها از سوی دولت، علیه دونالد ترامپ طرح دعوی خواهند کرد.

اعلان ترامپ مبنی بر اینکه ماموران اجرای قانون را به منظور کنترل اعتراضات به شهر‌های بالتیمور، شیکاگو، نیویورک و فیلادلفیا اعزام خواهد کرد، خشم و واکنش شهرداران برخی از این شهر‌ها را به دنبال داشت.  

بیل دی بلاسیو و لری لایت فوت اعلام کردند در صورتی که نظامی بیشتری به شهر‌های آن‌ها اعزام شود، علیه رئیس جمهور شکایت خواهند کرد. به اعتقاد شهرداران نیویورک و شیکاگو اینکه ترامپ اعلام کرده شهر‌های که در آنجا دموکرات‌ها در راس امور هستند، در فهرست او برای اعزام نیرو‌های نظامی قرار دارند، در واقع نوعی تهدید و سیاسی کردن مسائل است.

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته تهدید کرد در صورت ادامه اعتراضات در شهر‌های این کشور، به ویژه در شهر‌های تحت هدایت دموکرات ها، نظامیان بیشتری به آنجا اعزام خواهد کرد. شهردار شیکاگو در واکنش به تهدیدات رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد هرگز اجازه ورود نیرو‌های پولیس مخفی را به شهر خود نمی‌دهد.

خشونت‌ها در شیکاگو به ویژه پس از کشته شدن جورج فلوید، مرد سیاهپوستی که اواخر ماه مه به دست پولیس مینیاپولیس به قتل رسید به شدت بالا گرفته است. شرایط در پورتلند نیز تعریف چندان ندارد. این شهر نیز طی روز‌های اخیر صحنه اعتراضات خشونت بار بوده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟