نهادهای بین‌المللی به ۱۴ هزار و ۳۸۳ خانواده نیازمند در هفت ولایت کشور کمک کردند

  • انتشار: ۸ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 154960

مقام‌های محلی طالبان در خوست، هرات، بادغیس، پروان، زابل، لغمان و ننگرهار می‌گویند که نهادهای بین‌المللی به ۱۴ هزار و ۳۸۳ خانواده نیازمند و کارگر در این ولایت‌ها کمک کرده و زمینه کار را نیز مساعد کرده‌اند.

ریاست امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان طالبان در خوست روز شنبه، ۸ میزان، با نشر خبرنامه‌ای گفته که به هشت هزار و ۲۷ خانواده پناه‌جویان وزیرستانی در ولسوالی گربز و کمپ گلان در مرکز این ولایت از سوی برنامه جهانی غذا (WFP) مواد غذایی توزیع شده است.

طبق خبرنامه، این کمک‌ها شامل چهار قلم مواد غذایی بود و به این بیجاشده‌گان توزیع شده است.
ریاست احیاء و انکشاف دهات طالبان در هرات نیز از توزیع مواد خوراکی به ۵۵۲ خانواده نیازمند در ولسوالی کوه‌زور این ولایت توسط سازمان جهانی غذا خبر داده است.

از سوی دیگر، ریاست احیاء و انکشاف دهات طالبان در باغیس نیز گفته که دفتر بین‌المللی ورلدویژن به دو هزار و ۵۵۲ خانواده نیازمند در ولسوالی تگاب عالم این ولایت مواد خوراکی توزیع کرده است.

همچنان، امروز به ۵۵ خانواده نیازمند از سوی ریاست هلال احمر طالبان در ولایت پروان نیز به مقدار پنج هزار افغانی پول نقد توزیع شده است.

ریاست احیاء و انکشاف دهات طالبان در زابل نیز می‌گوید که نهادهای حمایتی (WFP) و (ANCC) به ۷۷۴ کارگر کمک نقدی کرده است.

این ریاست می‌افزاید که به هر کارگر مبلغ شش هزار و ۴۰۰ افغانی پول نقد توزیع شده است.

در همین حال، باشنده‌گان لغمان نیز می‌گویند که کمیساری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان به یک هزار و ۲۵۰ زن و مرد بیجا شده داخلی و نیازمند در شهر مهترلام، مرکز این ولایت زمینه کار مساعد شده است.

به گفته آنان، از این میان یک هزار آن مرد و ۲۵۰ تن آنان زنان هستند.

سازمان خواربار و زراعت ملل متحد(FAQ) به یک هزار و ۵۰۰ زن بی‌سرپرست و نیازمند در ولسوالی‌های کامه، بتی‌کوت و سره‌رود ننگرهار نیز فارم پرورش مرغ ساخته است.

گفتنی است که با روی‌کارآمدن طالبان در افغانستان، نهادهای بین‌المللی و کشورهای جهان همواره از وضعیت اقتصادی شهروندان کشور ابراز نگرانی کرده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟