نهادهای بین‌المللی به بیش از ده هزار و ۵۴ خانواده در چهار ولایت کمک کردند

  • انتشار: ۲۹ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 161156

نهادهای امدادرسان بین‌المللی به دست‌کم ده هزار و ۵۴ خانواده نیازمند در ولایت‌های غور، فراه، پنجشیر و کندز مواد غذایی و دیگر کمک‌های مورد نیاز توزیع کردند.

ریاست احیا و انکشاف دهات طالبان در غور روز دوشنبه، ۲۹ عقرب، گفته که برنامه جهانی غذا (WFP) به هشت هزار و ۵۲۸ خانواده نیازمند در ولسوالی تیوره این ولایت، مواد غذایی توزیع کرده است.

در همین حال، ریاست انکشاف دهات طالبان در فراه نیز از توزیع مواد غذایی به ۵۳ خانواده برگشت‌کننده از پاکستان در این ولایت خبر داده است.

از سوی هم، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان (UNHCR) به ۱۵۷ فامیل بیجاشده داخلی در ولایت غور پول نقد کمک کرده است.

ریاست امور مهاجرین و عودت کننده‌گان طالبان در غور گفته که برای هر خانواده مبلغ ۲۲ هزار و ۶۰۰ افغانی پول نقد توزیع شده است.

مقام‌های محلی طالبان در کندز نیز گفته‌اند که سازمان ملل متحد برای ۷۹۱ مهاجر برگشت‌کننده از کشورهای ایران و پاکستان البسه زمستانی و پول نقد توزیع کرده است.

برای هر خانواده مبلغ ۱۳ هزار و ۴۰۰ افغانی پول نقد توزیع شده است.

تا کنون چهار هزار و ۵۰۰ خانواده مهاجر از پاکستان و ایران به ولایت کندز برگشته‌اند.

از سوی هم، سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) برای ۵۲۵ خانم بیوه در ولسوالی دره لوازم مرغ‌داری توزیع کرد.

قرار است برای این خانواده‌ها فارم‌های کوچک مرغ‌داری نیز ایجاد شود.

این کمک‌ها در حالی توزیع می‌شود که از دوسال به این‌سو دامنه فقر گسترش یافته است و نهادهای امدادرسان نیز کمک‌های‌شان را افزایش داده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟