نبیل از رهبران حکومت می‌خواهد از مقام‌های‌شان کنار بروند

  • انتشار: ۱۹ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 41409

رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی کشور در یک نامه  از رییس جمهور اشرف غنی و رییس اجراییه عبدالله عبدالله خواسته است که از مقام‌های‌شان کنار بروند.

در بخشی از این نامه که روز سه شنبه به هر دو رهبر حکومت وحدت ملی فرستاده شده است آمده است که هردو رهبر روندهای ملی و نهادهای امنیتی و دفاعی را قومی ساخته اند و کوتاهی‌های آنان در رهبری جنگ یک کاهش یازده درصدی را در شمار نیروهای دولتی به بار اورده  است.

آقای نبیل از رهبران حکومت میخواهد که زمینه انتقال مسالمت آمیز رهبری حکومت را پس از انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری به یک رئیس جمهور منتخب فراهم بسازند.

در بخشی از این نامه آمده است: «هر دو بزرگوار بر ملت زجر دیده رحم کنند و به گونه رسمی از مردم افغانستان معذرت بخواهند و از مقام‌های شان استعفا بدهند.»

در ادامه در این نامه آمده است: «تصاعد و گسترش حمله‌های هراس‌افگنانه در شهرهای بزرگ کشور از جمله پایتخت تمامی کمربندهای امنیتی را از سرخ تا سبز در نوردیده و حتی محدودۀ ارگ و سپیدار در امنیت نیست، باید پذیرفت که مسوول این همه مصایب و بحران‌های تباه کننده جز شما عالی جنابان کسی دیگری نیست.»

آقای نبیل در این نامه نوشته است: «شما عالی جنابان آنقدر برخلاف وظایف اصلی تان غرق در ایجاد تفرقه برای بقای نامیمون تان بین اقوام با هم برادر بوده اید که مردم را کاملاً فراموش کرده و هیچ فکری به آن‌ها ندارید.»

آقای نبیل در بخش دیگری از این نامه از چگونگی مدیریت جنگ از سوی رهبران حکومت انتقاد کرده است.

او نوشته است: «آیا میدانید که یازده درصد کاهش در شمار نیروهای امنیتی و دفاعی ما در یک سال به چی معنا بود و چی پیامی را برای به اصطلاح سرقوماندان اعلی می‌رساند؟ بدون شک پیام واضح این است که تمامی طرح‌ها و پالیسی‌های امنیتی و دفاعی‌ تان ناکار آمد و ناکام است.»

رییس پیشین امنیت ملی در این نامه از بدتر شدن زنده‌گی مردم نیز انتقاد کرده است و گفته است که در نتیجه ناکارایی‌های رهبران حکومت وحدت ملی بیش از ۵۴ درصد شهروندان افغانستان زیر خط فقر زنده‌گی می‌کنند.

در پایان این نامه خوبی‌های استعفای رهبران حکومت برجسته شده است که از این میان این کار سبب از میان رفتن تعصبات قومی و به میان آمدن همدیگر پذیری خواهد شد

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟