نبرد مقاومت با اشغالگران در شهر غزه/ حمله خمپاره‌ای به مواضع نظامیان صهیونیست

  • انتشار: ۸ حوت ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 173580

منابع خبری صبح امروز سه شنبه از نبرد رزمندگان مقاومت فلسطین با اشغالگران در شهر غزه و حمله خمپاره ای آنها به مواضع نظامیان صهیونیست خبر دادند.

به نقل از خبرگزاری شهاب، درگیری ها دوباره بین رزمندگان مقاومت و نیروهای اشغالگر در جنوب منطقه تل الهوا در غرب شهر غزه از سرگرفته شد.

همزمان گردان های شهدای الاقصی وابسته به جنبش فتح صبح امروز سه شنبه اعلام کرد که رزمندگان این گردان ها توانستند محل تجمع خودروها و نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در شرق شهر غزه را با خمپاره گلوله باران کنند.

واحدهای توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز صبح امروز اطراف منطقه درمانگاه الزیتون و چهار راه حبیب در جنوب محله الزیتون در شرق شهر غزه را هدف قرار دادند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ ماه میزان برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم ماه قوس ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ قوس برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟