موافقت پنتاگون با اعزام ناوهواپیمابر و بمب‌افکن برای خروج از افغانستان

  • انتشار: ۴ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 111282

«جان کربی»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که برای خروج ایمن نیرو‌ها از افغانستان با حضور مدت‌دار یک ناو هواپیمابر و اعزام چند فروند بمب‌افکن B-۵۲ موافقت شده است.

وی همچنین اظهار داشت که برای خروج نیرو‌ها از افغانستان امکان دارد سطح نیرو‌های زمینی آمریکا در افغانستان بطور موقتی افزایش یابد.

سخنگوی پنتاگون با تایید گزارش‌ها مبنی بر آغاز خروج تجهیزات از افغانستان افزود که مقداری از این تجهیزات به آمریکا منتقل شده است، بخشی از آن به دیگر مناطق جهان ارسال شده و بخشی دیگر نیز در اختیار نیرو‌های افغان قرار گرفته است و یا تخریب می‌گردد.

کربی همچنین خبرداد که دو فروند از بمب‌افکن‌های B-۵۲ در حال حاضر به منطقه رسیده است، اما شمار دقیق این بمب‌افکن‌های غول‌پیکر استراتژیک که به افغانستان اعزام شده‌اند را اعلام نکرد.

با این حال «وال‌استریت ژورنال» به نقل از مقامات دفاعی آمریکا نوشت که ۶ فروند بمب‌افکن B-۵۲ به منطقه اعزام شدند تا از خروج ایمن نیرو‌های آمریکایی از افغانستان اطمینان حاصل شود.

گفتنی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با تعویق چند ماهه مهلت خروج از افغانستان اعلام کرد که این نیرو‌ها تا ۱۱ سپتامبر (۲۰ سنبله) بطور کامل خاک افغانستان را ترک خواهند کرد.

منبع: تسنیم

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟