مقام پاکستانی: مهمان‌نوازی ما از افغانستانی ها به پایان رسیده است

  • انتشار: ۱۳ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 155691

حارث نواز، وزیر موقت پاکستان در امور داخلی و زندان‌ها گفته که «مهمان‌نوازی‌شان» از افغانستانی ها به پایان رسیده است و پس از تصمیم اخراج پناه‌جویان افغانستانی، حدود یک هزار و ۶۰۰ تن از این کشور اخراج شده‌اند.

به گزارش اکسپرس تربیون، نواز روز پنج‌شنبه، ۱۳ میزان، گفته است که حدود یک هزار و ۶۰۰ مهاجر افغانستانی در جریان «سرکوب‌های جاری» بازداشت شده و به کشورشان اخراج خواهند شد.

او خاطرنشان کرده است: «پس از میزبانی از پناه‌جویان افغانستانی چه قانونی و چه غیرقانونی برای بیش از ۴۰ سال، اکنون در مهمان نوازی خود زیاده روی کرده‌ایم.»

نواز افزوده است: «پناهنده‌گان در همه جای دنیا در کمپ‌ها اسکان داده می‌شوند، اما در پاکستان پناه‌جویان افغانستانی در میان مردم محلی زنده‌گی می‌کنند.»

وی تصریح کرده است که «اقدام شدید» علیه پناه‌جویان غیرقانونی افغانستانی انجام خواهد شد.

به گفته او، برخی از مهاجران در دامن زدن به تروریسم دخیل بوده‌اند.

در روزهای اخیر موضوع مهاجران افغانستانی در پاکستان به بحث داغ میان طالبان و اسلام‌آباد مبدل شده است.

محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع طالبان امروز در نشستی گفته که اخراج اجباری مهاجران افغانستانی از پاکستان «تصمیم ناعادلانه» است و نهادهای بین‌المللی «جلو ظلم‌ و ستم پاکستان» را بگیرند.

سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به این تصمیم دولت پاکستان گفته است که بازگشت اجباری به افغانستان می‌تواند پناه‌جویان را در معرض خطر جدی قرار دهد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟