مقام فلسطینی: اسرائیل ۸۰ درصد فلسطینیان را در غزه آواره کرد

  • انتشار: ۷ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 162220

نماینده فلسطین در سازمان ملل روز سه‌شنبه گفت که جنگ رژیم صهیونیستی باعث شده تا ۸۰ درصد از ساکنان باریکه غزه آواره شوند.

«ریاض منصور» نماینده فلسطین در سازمان ملل شامگاه سه‌شنبه در سخنانی گفت که جنگ رژیم صهیونیستی باعث آوارگی ۸۰ درصد از ساکنان این باریکه شده است.

وی در ادامه سخنانش گفت: «آتش‌بس موقت در غزه باید به آتش‌بس دائمی تبدیل شود».

منصور اضافه کرد: «اشغالگران از روز هفتم اکتبر تا کنون بیش از ۳ هزار غیرنظامی فلسطینی را بازداشت کرده که در میان آنها کودکان و زنان نیز قرار دارند».

نماینده فلسطین در سازمان ملل گفت: «تمام جهان باید برای آتش‌بس و حمایت از غیرنظامیان و شفاخانه ها اقدام کرده و اسرائیل را به پایان محاصره و تضمین رسیدن کمک‌ها مجبور کنند».

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵میزان) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه به هلاکت رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرده و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داده است. حملات رژیم صهیونیستی به شهادت بیش از ۱۴۵۰۰ غیرنظامی منجر شده است.

پس از هفت هفته حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی به غزه، سرانجام توافق آتش بس موقتی میان حماس و رژیم صهیونیستی برای تبادل اُسرا حاصل شد که این آتش‌بس برای دو روز و تا فردا تمدید شده است.

«ابوعبیده» سخنگوی کتائب القسام شاخه نظامی جنبش حماس تأکید کرد که تا زمانی به توافق آتش‌بس پایبند هستیم که دشمن صهیونیستی به آن پایبند باشد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟