مسلم‌یار: در نشست مسکو تنها خواسته‌های طالبان مدنظر گرفته شد

  • انتشار: ۲۱ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 53400

رئیس سنای افغانستان می‌گوید که در بیانیه پایانی نشست احزاب سیاسی با طالبان در مسکو تنها خواسته‌های این گروه مدنظر گرفته شده است.

«فضل‌هادی مسلم‌یار» رئیس سنای افغانستان اعلام کرد که پایان جنگ در این کشور باید با ادای احترام به قربانی‌های توام باید که مردم این کشور برای حفظ نظام داده اند.
به نوشته تسنیم؛ مسلم‌یار گفت که در افغانستان نظام جمهوری اسلامی برقرار است و مردم به زندگی معمولی و فعالیت‌های سیاسی شان ادامه می‌دهند.
رئیس‌ سنای افغانستان اظهار داشت: ما از صلح حمایت می‌کنیم اما صلحی که در آن عزت، تمامیت ارضی و وحدت مردم افغانستان در نظر گرفته شده باشد.
وی تاکید کرد که گفتگوهای صلح تنها در صورتی موفق خواهد که به رهبری دولت این کشور صورت گیرد.

مسلم‌یار افزود: بیانیه پایانی نشست احزاب سیاسی و طالبان تنها در بر گیرنده مواضع طالبان بود، آنچه در نشست مسکو مطرح شد تنها به گروه طالبان امتیاز می‌دهد.
هفته گذشته احزاب سیاسی و نمایندگان طالبان در در مسکو به لزوم تعدیل قانون اساسی، آزادی زندانیان، به رسمیت شناختن دفتر سیاسی طالبان در قطر ، خروج نیروهای خارجی و حذف اسامی رهبران طالبان از فهرست سیاه سازمان تاکید کرده است.
دولت افغانستان در واکنش به این موضوع تاکید کرد که تصامیم شرکت کنندگان این نشست هیچ ضمانت اجرایی نخواهد داشت.
این در حالی است که احزاب سیاسی درباره بسیاری از مسائل با دولت افغانستان اختلاف نظر دارند و در نشست صلح مسکو از موضع طالبان در روند صلح حمایت کردند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟