محمد بن زاید: امارات به روابط دوستانه و محترمانه با جهان ادامه میدهد

  • انتشار: ۲۳ سرطان ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 131687

رئیس امارات اعلام کرد که کشورش هرگز درباره حاکمیت خود کوتاهی نخواهد کرد و به سیاست‌های خود در حمایت از صلح و ثبات در منطقه و جهان ادامه خواهد داد.

به نقل از خلیج آنلاین، محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات در جریان سخنرانی خود خاطرنشان کرد که کشورش به رویکرد مستحکم و قاطعانه خود در تقویت پل‌های همکاری، رایزنی و روابط موثر و متوازن مبتنی بر اعتماد، دوستی و احترام متقابل با کشورهای جهان ادامه خواهد داد.

محمد بن زاید همچنین تصریح کرد: امنیت امارات یک اصل اساسی است که هرگز از آن چشم‌پوشی و یا درباره آن کوتاهی نمی‌کنیم.

رئیس امارات در ادامه افزود: ما به سمت تمامی کشورهای منطقه و جهان که با ما در ارزش‌های همزیستی و احترام متقابل برای تحقق پیشرفت و شکوفایی همگان شریک هستند، دست دوستی دراز می‌کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: تاریخ، هویت و میراث فرهنگی ما بخش اصلی طرح و برنامه‌های ما باقی خواهد ماند و اماراتی‌ها همچنان در رأس اولویت‌های این کشور قرار دارند.

محمد بن زاید ضمن تاکید بر لزوم تسریع در تلاش‌های رشد و توسعه‌ای برای ایجاد اقتصادی فعال و پیش‌رو در جهان، اظهار داشت: ما به تقویت جایگاه امارات به عنوان تأمین‌ کننده مطمئن انرژی و حمایت از امنیت انرژی جهانی برای برخورداری از رشد و توسعه اقتصاد جهانی ادامه می‌دهیم.

رئیس امارات اعلام کرد که کشورش هرگز درباره حاکمیت خود کوتاهی نخواهد کرد و به سیاست‌های خود در حمایت از صلح و ثبات در منطقه و جهان ادامه خواهد داد.

این نخستین سخنرانی محمد بن زاید از زمان برعهده گرفتن پست ریاست امارات در ماه مه گذشته به جای خلیفه بن زاید است.

این سخنرانی قبل از برگزاری نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و همچنین سران مصر، اردن و آمریکا در جده عربستان ایراد شد. قرار است در این نشست تامین انرژی و مقابله با چالش‌های امنیتی منطقه مورد بررسی قرار بگیرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟