محدودیت های کرونایی دیپلمات های روسی را وادار به ترک کره شمالی با چرخ دستی کرد! + عکس

  • انتشار: ۱۰ حوت ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 107531

محدودیت های کرونایی کره شمالی باعث شد یک گروه از دیپلمات های روسی همراه با خانواده هایشان با استفاده از چرخ دستی این کشور را ترک کنند. محدودیت های سختگیرانه و ضد کرونای پیونگ یانگ شامل ممنوعیت ورود مسافر از مرزهای دیگر و سختگیری در حرکت روزانه در داخل کشور می شود.

گروهی هشت نفره که شامل یک بچه ۳ ساله نیز می شدند مجبور به ۳۲ ساعت حرکت با  قطار و ۲ ساعت با اتوبوس از پیونگ یانگ تا مرزهای روسیه شدند. تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از وزارت امور خارجه روسیه نشان می دهد این گروه هشت نفره بار و چمدان های خود را در یک چرخ دستی گذاشته و با پای پیاده از مرز عبور کردند. وزارت امور خارجه روسیه با انشار پستی در شبکه های اجتماعی گفت: «از یک سال پیش که مرزها بسته شد و شمار مسافرین به صفر رسید، سفر طولانی و سختی داشتیم تا به خانه برسیم.»

دبیر سوم سفارت نقش موتور و پیش راننده این چرخ دستی را بر عهده داشت. گفته شده آن ها این چرخ دستی را بیش از نیم مایل که شامل گذشتن از یک پل ریلی روی رودخانه تومن (Tumen) میشد و دو کشور را از یکدیگر تقسیم می کرد، هل دادند. سپس این گروه با همتایان خود در قسمت مرز روسیه دیدار داشتند و پس از آن با اتوبوس به سمت فرودگاه بین‌المللی ولادی‌وستوک حرکت کردند. در طی سال گذشته از تعداد دیپلمات های خارجی به واسطه ممنوعیت استفاده از کارمندان بصورت چرخشی و بسته شدن سفارتخانه های غربی، کم شده است.

گفته می شود کره شمالی پس از گذشتن یک سال از شیوع ویروس کرونا هنوز هیچگونه ابتلا به این بیماری را ثبت و تایید نکرده است. اما مواردی هستند که اجتناب ناپذیرند. براساس گفته های وزارت اطلاعات کره جنوبی، کره شمالی قبل از بستن مرزهایش با چین داد و ستد می کرد و ارتباطات مردم با یکدیگر نیز به صورت معمول با یکدیگر انجام می شد. همچنین چند ماه پیش هکرهای کره شمالی سعی داشتند تا تکنولوژی ساخت واکسن را از شرکت فایزر به سرقت ببرند. کارشناسان معتقدند اگر این امر به سرانجام می رسید حکومت کیم جونگ اون به بیشتر تمایل به فروش اطلاعات مسروقه داشته تا اینکه برای ساخت واکسن اقدام کند.

منبع: روزیاتو

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟