محاکمه ۲۷ نفر در آلمان به اتهام توطئه برای کودتا علیه دولت

  • انتشار: ۲۲ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 164187

دادستان‌های آلمان اعلام کردند که ۲۷ نفر از جمله یک نماینده پیشین پارلمان این کشور که دارای دیدگاه‌های راست افراطی هستند، به دلیل تلاش برای سرنگونی دولت، با اتهامات تروریستی روبرو شده‌اند و به زودی محاکمه خواهند شد.

تلاش این گروه برای سرنگونی دولت آلمان، سال گذشته برملا شد و پس از آن شمار قابل توجهی از افراد مرتبط بازداشت شدند.

به گفته دادستان‌ها، کیفرخواست ۱۰ مظنون اصلی که شامل چهره‌های اصلی این گروه می‌شوند، در تاریخ ۱۱ دسامبر در دادگاه ایالتی فرانکفورت تنظیم شده است و بر اساس سیستم حقوقی آلمان، دادگاه اکنون باید تصمیم بگیرد که آیا رسیدگی قضایی به این پرونده‌ها آغاز شود یا خیر.

بر اساس بیانیه دادستان فدرال، ۹ نفر از مظنونان این پرونده که همگی شهروند آلمان هستند، متهم به عضویت در یک «سازمان تروریستی» هستند که در ژوئیه ۲۰۲۱ با هدف «سرنگونی دولت آلمان آنهم با حمله مسلحانه» تاسیس شده بود.

دادستان‌ها می‌گویند که آنها به «مجموعه‌ای از تئوری‌های توطئه» بویژه درباره جنبش «شهروندان رایش» و ایدئولوژی «کیوانان» اعتقاد دارند و متقاعد شده بودند که آلمان توسط یک به اصطلاح «دولت پنهان» اداره می‌شود.

تئوری «کیوانان» ریشه در ایالات متحده دارد و طرفداران جنبش «شهروندان رایش» نیز قانون اساسی آلمان پس از جنگ را رد می‌کنند و خواستار سرنگونی دولت شده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟