فرمانده سابق امریکایی: تروریست‌ها امنیت منطقه را از افغانستان تهدید می‌کنند

  • انتشار: ۲۲ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 152976

فرمانده سابق نیروهای ایتلاف تحت رهبری امریکا در افغانستان می‌گوید، ‌ تروریست‌ها هنوز هم امنیت منطقه را از افغانستان تهدید می‌کنند.

به نقل از رسانه‌های امریکایی، دیوید پتریس، فرمانده سابق نیروهای ایتلاف تحت رهبری ایالات متحده در افغانستان می‌گوید که تروریستان از افغانستان تا حدی امنیت پاکستان و برخی کشورهای همسایه را تهدید می‌کنند.

او در مصاحبه با تلویزیون صدای امریکا گفت که طالبان به توافقنامه دوحه پایبند نیستند، زیرا آنها نه تنها به رهبر گروه القاعده جای داده بودند، بلکه وی در یک خانه امن در نزدیکی قصر ریاست جمهوری در کابل زندگی می‌کرد.

پترییس با اشاره به وضعیت افغانستان گفت: «نگرانی‌های امنیتی وجود دارد، گروه داعش هر هفته حمله می‌کند، گروه مقاومت افغانستان نیز هر از گاهی حمله می‌کند، گزارش‌ها حاکی از آن است که تحریک طالبان پاکستان پایگاه‌هایی در افغانستان دارد.»

مقامات پاکستانی نیز با ابراز نگرانی از حکومت طالبان خواسته اند که حملات تروریستی به این کشور را از خاک افغانستان متوقف کند و به مسوولیت خود در این زمینه عمل کند.

این نظامی بازنشستۀ امریکایی گفت: به این معنا نیست که ما از نزدیک بر آنها نظارت نداشته باشیم، من مطمینم که ما نظارت بر آنها را بیشتر کنیم که چی در آنجا جریان دارد.

این درحالی است که مقامات طالبان بارها ادعا کرده‌اند امنیت سراسری در افغانستان تامین است و به گروه‌های ترویستی اجازه فعالیت در کشور نخواهند داد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟