فرانسه: با مهاجرانی که وارد اروپا می‌شوند با جدیت رفتار خواهد شد

  • انتشار: ۲۸ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 153608

وزیر داخله فرانسه در سفرش به ایتالیا گفت، با مهاجرانی که وارد اروپا می‌شوند با جدیت رفتار خواهد شد.

ژرالد دارمنن، وزیر داخله فرانسه، دوشنبه شب گذشته به ایتالیا سفر کرد تا درباره بحران کنونی مهاجرت در لامپدوزا، با وزیر داخله ایتالیا گفت‌و‌گو کند. او حین این سفر گفت با مهاجرانی که وارد اروپا می‌شوند با جدیت رفتار خواهد شد و آن‌ها نباید فکر کنند که به هر صورتی، مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

وزیر داخله فرانسه به رسانه‌ها گفت که به درخواست امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به ایتالیا سفر می‌کند تا به این کشور در «حفظ مرز خارجی خود»، پیشنهاد کمک کند.

ورود حدود ۸۵۰۰ مهاجر طی سه روز هفته گذشته به لامپدوزا، ظرفیت‌های پذیرش جزیره را تحت فشار زیادی قرار داده وموجی از شوک سیاسی در ایتالیا ایجاد کرده است، به گونه‌ای که کشورهای اتحادیه اروپا بار دیگر با پرسش اساسی چگونگی میکانیزم همبستگی برای کمک به کشورهای ورودی مهاجران به اروپا، مواجه شده‌اند.

ژرالد دارمنن گفت: «نمی‌توان به افرادی که به قلمرو ما [اروپا] می‌آیند پیام داد که به هر صورت از آنها استقبال می‌شود.»

او در ادامه گفت که کشورها باید قوانین اروپایی را اعمال کنند و تاکید کرد که فرانسه می‌تواند از افرادی که «به دلایل سیاسی» تحت آزار و اذیت قرار می‌گیرند، استقبال کند، اما در «۶۰٪» موارد، مهاجران «از کشورهایی مانند ساحل عاج، گینه یا گامبیا می‌آیند»، که در آن‌ها «هیچ مشکل بشردوستانه وجود ندارد.»

وزیر داخله فرانسه در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: «ما باید از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا محافظت کنیم و مهمتر از همه بلافاصله درخواست‌های پناهندگی را بررسی کنیم و در صورتی که افراد شرایط لازم را ندارند، باید آنها را به کشورشان بازگردانیم.»

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟