غسان بن جدو پس از شهادت ۲ خبرنگار شبکه المیادین: اسرائیل نمی‌تواند ما را ساکت کند

  • انتشار: ۳۰ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 161282

مدیر شبکه المیادین در پی شهادت ۲ خبرنگار این شبکه در جنوب لبنان، خطاب به تل‌آویو اعلام کرد که نمی‌تواند صدای این شبکه را قطع کند.

شبکه المیادین، امروز (سه شنبه، ۲۱ می)، از شهادت «فرح عمر» خبرنگار زن و «ربیع المعماری» تصویربردار این شبکه در حمله اسرائیل به جنوب لبنان خبر داد.

فرح عمر در آخرین گزارش خود در شبکه المیادین که ظهر امروز پخش شد، به پوشش مستقیم تحولات در جنوب لبنان، پرداخت. پیکرهای این دو خبرنگار المیادین به شفاخانه انتقال یافته است. 

«غسان بن جدو» مدیر شبکه خبری المیادین گفت: اشغالگران تیم المیادین را به صورت مستقیم و عمدی هدف قرار دادند.

وی افزود: به دشمن اسرائیلی می گویم که نخواهی توانست صدای المیادین را خاموش کنی. ما به پوشش اخبار و وظیفه خبرنگاری خود که اولویت آن پوشش جنایات اشغاگران در غزه، کرانه باختری، فلسطین و لبنان است، ادامه می دهیم. آنچه در لبنان روی می‌دهد، یک جنگ حقیقی و یک مقاومت حقیقی است که با قدرت و شهامت در حال حمایت از مقاومت فلسطین در غزه است. 

بن‌ جدو تصریح کرد: «ما در نامه‌ای رسمی به فرماندهی ارتش لبنان خواستار تحقیق در این خصوص خواهیم شد.

یکی از خبرنگاران المیادین در جنوب لبنان نیز گفت: ما متوقف نخواهیم شد و به پوشش اخبار تحولات جنوب ادامه خواهیم داد، حتی اگر هزار شهید بدهیم.

شبکه الجزیره، روز گذشته شمار خبرنگارانی که از ابتدای حمله رژیم اشغالگر به نوار غزه به شهادت رسیده اند را ۶۰ تن اعلام کرده بود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟