عزل «محقق» چه واکنش هایی را در پی داشت؟

  • انتشار: ۶ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 52912

برکناری «محمد محقق» توسط رییس جمهور غنی، واکنش مقام های سیاسی، مردم و رسانه های کشور را بر انگیخت

عبدالله: ايجاد بی‌ثباتی به نفع هيچ جناحی نيست
ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی در واکنش به برکناری حاجی محمد محقق معاون دوم این ریاست از سوی محمداشرف غنی رییس جمهور، تاکید کرد که ايجاد بی‌ثباتی به نفع هيچ جناحی نيست.

عطا محمد نور: حکومت توافقی مبنایش تفاهم است نه قانون
عطا محمد نور از حامیان اصلی دسته انتخاباتی صلح و اعتدال، در واکنش به عزل محمد محقق از سوی ریاست جمهوری گفت: محمد اشرف غنی رییس حکومت وحدت ملی در یک اقدام ناسنجیده، دستور عزل استاد حاجی‌محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه را صادر کرده، این اقدام غنی در پیوند به معاونیت دوم ریاست اجراییه، به خاطر حضور او در تیم صلح و اعتدال اتخاذ شده و کاملاً سیاسی است.

رسانه ها: حکومت وحدت ملی بر اساس این توافقنامه شکل گرفت!
برخی از وبسایت های خبری در واکنش به عزل محقق توسط رییس جمهور نوشتند، ️شما در هیچ جایی قانون اساسی این نسخه را نمی توانید پیدا کنید. ️اشرف غنی و داکتر عبدالله، بر اساس توافقنامه ایجاد حکومت وحدت ملی به حیث رییس حکومت وحدت ملی و رییس اجراییه حکومت وحدت ملی به وساطت جانکری تعین شدند، نه بر اساس قانون اساسی. نادیده گرفتن توافقنامه که خودت بر آن امضا کرده ای و بر اساس تعهد خود و امضا طرف مقابل بر اریکه قدرت نشسته اید، لجبازی و بی اخلاقی سیاسی است.

واکنش مردم در انترنت و فیسبوک
برخی از فعالین اجتماعی و رسانه در فیسبوک نوشتند، ️جالب است! رييس اجرايیه نامزد انتخابات مى شود، از مقامش استعفا نمى كند. جنرال دوستم به گونه رسمى از تيم ثبات و همگرايى پشتيبانى مى كند، از مقامش استعفا نمى كند. سرور دانش به گونه رسمى عضو تكت رييس جمهورغنى مى شود، از مقامش استعفا نمى كند.انجنير محمد خان كه به هدف پشتيبانى از رييس جمهورغنى با وى تا كميسيون انتخابات مى رود از مقامش استعفا نمى كند. چرا تنها محمد محقق بركنار مي شود؟

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟