عادت های عجیب و غریب خاندان سلطنتی انگلیس که برای مردم عادی قابل درک نیست!

  • انتشار: ۱۰ حمل ۱۴۰۰
  • سرویس: بین المللگوناگون
  • شناسه مطلب: 109377

اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا طبق مقررات و عادت هایی زندگی می کنند که زندگی روزمره را برای هر فرد عادی تبدیل به تجربه ای جذاب می کنند.

در ادامه به چند مورد از عادت ها و سنت های خاندان سلطنتی بریتانیا می پردازیم که برای مردم عادی عجیب به نظر می رسند.

۱- دسته گل عروسی های سلطنتی

همه اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا فارغ از عنوان سلطنتی یا جایگاه شان در صف تاج و تخت، باید یک قانون ساده را در مورد دسته گل عروس رعایت کنند: این دسته گل باید دست کم یک شاخه گل همیشه سبز مورد در خود داشته باشد و البته باید از بوته ای که ملکه ویکتوریا خود در سال ۱۸۴۵ در خانه ی آزبورن کاشته بود هم باشد. این گل خاص نماد عشق، باروری و معصومیت است.

۲- کیف دستی ملکه وسیله ای برای برقراری ارتباط

کیف دستی های ملکه علاوه بر اینکه یکی از بخش های اساسی تمامی پوشش های او هستند، کارکرد بسیار زیرکانه دیگری هم دارند. ملکه از آن ها به طور کلی برای برقراری ارتباط با محافظان و کارکنان خود استفاده می کند. اگر ملکه کیف دستی خود را از دست چپ به دست راست ببرد یا آن را روی زمین بگذارد، معنایش آن است که قصد ترک محل را دارد.

۳- پرنس چارلز با توالت فرنگی و دستمال توالت شخصی خود سفر می کند

پرنس چارلز فرد بسیار عجیب و غریبی است، تا جایی که هنگام سفر یا زمانی که مجبور است به جایی دور از خانه خود برود، کامیونی را به همراه خود به مقصد می برد که متعلقات او را در خود جای داده است. برخی از این متعلقات که پرنس چارلز آن ها را با خود می برد، تخت، ملحفه و پتو و همینطور توالت فرنگی و دستمال کاغذی شخصی خود است.

۴- ملکه هیچ پاسپورتی ندارد

برخلاف دیگر اعضای خاندان سلطنتی، ملکه برای سفر کردن نه از پاسپورت استفاده می کند و نه نیازی به آن دارد. از آنجایی که او همان کسی است که پاسپورت تمام مردم عادی و افراد تراز اول انگلیس را صادر می کند، لزومی نمی بیند خود برای سفر از کشوری به کشوری دیگر پاسپورت به همراه داشته باشد.

۵- ملکه گواهینامه رانندگی هم ندارد اما رانندگی می کند

به همان دلیل قبلی ملکه نه گواهینامه رانندگی دارد و نه از آن استفاده می کند. با این وجود او گهگاه رانندگی می کند. علاوه بر این، ملکه نیازی به دادن امتحان رانندگی ندارد، چه برسد به قبول شدن در آن. او مجبور نیست هنگام رانندگی گواهینامه خود را به همراه داشته باشد.

۶- به دستور پرنس چارلز همه بندکفش های او پیش از استفاده اتو می شوند

به گفته آنتونی هولدن زندگینامه نویس خاندان سلطنتی بریتانیا، پرنس چارلز که گاهی از او با عنوان «شاهزاده یاغی» یاد می شود، فهرست بلند بالایی از خواسته های عجیب و غریب دارد. مثلاً ۲ دستیار دارد که هر روز صبح به او در لباس پوشیدن کمک می کنند، بند کفش ها و لباس خوابش را اتو می زنند و هر روز صبح به اندازه ی دقیقاً ۲/۵ سانتیمتر خمیر دندان به مسواکش می مالند.

۷- لباس مراسم غسل تعمید خاندان سلطنتی انگلیس

در سال ۱۸۴۱ بود که ملکه ویکتوریا دختر خود، پرنسس ویکتوریا را غسل تعمید داد. ملکه برای این مراسم یک لباس بلند زیبا سفارش داد. از آن زمان به مدت ۱۶۲ سال، ۶۲ نوزاد خاندان سلطنتی با دقیقاً همان لباس غسل تعمید داده شدند. لباس مذکور در نهایت به اجبار بازنشسته شد تا محفوظ بماند. به همین دلیل در مراسم غسل تعمید پسر پرنس ادوارد در سال ۲۰۰۸، به سفارش ملکه یک لباس عیناً مانند لباس اصلی دوخته شد. از سال ۲۰۰۸ تمامی نوزادان سلطنتی با لباس جدید غسل تعمید داده شده اند.

۸- ملکه دو جشن تولد دارد

ملکه انگلیس گرچه متولد ۲۱ اوریل ۱۹۲۶ است، اما بر اساس یک فرمان ملی ملزم است تا (معمولاً) روز تولد خود را در دومین یکشنبه ماه ژوئن هم جشن گیرد. چون بر اساس سنت های انگلیسی، حاکمان باید تولد خود را در تابستان جشن بگیرند که هوا مساعد است و مراسم رژه می تواند بدون هیچ مشکلی برگزار شود.

۹- ملکه ثروتمندترین فرد انگلیس نیست

برخلاف چیزی که ممکن است بسیاری تصور کنند، ثروت ملکه انگلیس با همه زیاد بودنش، فاصله زیادی تا بیشترین بودن دارد و حتی یکی از بیشترین ها در کشور خود او هم محسوب نمی شود. بر اساس آخرین ارزیابی ها، ملکه انگلیس ۴۷۴ میلیون دالر ثروت دارد، امری که او را در رتبه سیصد و هفتاد و دوم فهرست ثروتمندترین افراد در بریتانیا قرار می دهد. در حقیقت، سِر پل مک کارتنی، عضو سابق گروه موسیقی بیتل ها، جایگاه بالاتری از ملکه در این فهرست دارد. مک کارتنی با ثروتی در حدود یک میلیارد دالر در جایگاه صد و هفتاد و چهارم فهرست مذکور قرار دارد.

۱۰- همسر ملکه باید پشت سرش حرکت کند

برخلاف دیگر کشورهای مدرن، ملکه انگلیس به این خاطر به تاج و تخت نرسید که همسرش جانشین برحق پادشاهی بود. برعکس، او در خانواده خود صاحب قدرت است به همین دلیل همسر او پرنس فیلیپ را نمی توان پادشاه خطاب کرد. به همین خاطر است که پرنس فیلیپ مانند دیگر اعضای خاندان سطلنتی باید همیشه پشت ملکه قدم بردارد و به او تعظیم کند.

منبع: روزیاتو

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟