طالبان در کابل هم پرچم‌های عزاداری را محرم را پایین کردند

  • انتشار: ۱۹ سرطان ۱۴۰۳
  • سرویس: اجتماعیتیتر 2
  • شناسه مطلب: 186806

برخی از باشندگان منطقه‌ی پل سرخ شهر کابل می‌گویند که طالبان پرچم‌های عزاداری را پایین کرده و به مردم درباره‌ی نصب پرچم هشدار داده‌اند.

یکی از باشندگان محل می‌گوید که طالبان به آنان گفته‌اند که هیچ‌کسی «اجازه‌ی نصب پرچم»، حتا بر فراز خانه‌های‌شان را ندارند.

به‌گفته‌ی او، طالبان به مردم هشدار داده است که هر کسی پرچم نصب کند با او «برخورد جدی» می‌کنند.

یک منبع محلی دیگر در ساحه‌ی «چهارقلعه‌ی چهاردهی»، از مربوطات ناحیه‌ی ششم شهر کابل نیز می‌گویند که طالبان پرچم‌های عزاداری را پایین کرده‌اند.

منبع می‌افزاید که نیروهای طالبان از چند روز به این‌سو شبانه‌روزی در این ساحه و برخی از نقاط دیگر شیعه‌نشین مصروف گشت‌زنی هستند.

به نقل از منبع، نیروهای طالبان به بهانه‌‌ی تأمین امنیت، به مردم «اجازه‌ی عزاداری و نصب پرچم» نمی‌‌دهند.

نیروهای طالبان در هرات دیروز نیز دو مرد را از ساحه‌ی شهرک جبرئیل این ولایت به‌خاطر نصب پرچم‌های عزاداری بازداشت کرده‌اند.

منابع محلی در هرات می‌گویند که طالبان به تمام مسجدهای شهرک شیعه‌نشین جبرئیل گفته‌اند که عزاداران محرم حق گشت‌وگذار در جاده‌های این شهرک را ندارند.

به‌گفته‌ی منابع، طالبان تأکید کرده‌اند که عزادارن از نصب بیرق‌ها در جاده‌ها، برهنه سینه زدن، قمه‌زنی و زنجیرزنی و ‌نوشتن شعار‌های مذهبی روی وسایل نقلیه جلوگیری کنند.

به نقل از منابع، طالبان همچنین هشدار داده‌اند که عزاداری باید تا پیش از ساعت یک چاشت ختم شود و پس از آن اجازه‌ی عزاداری نیست.

در دیگر ولایت‌ها، طالبان بر مراسم عزاداری محرم محدودیت وضع کرده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟