طالبان برای حفاظت خود حملات انتحاری انجام می‌دهند

  • انتشار: ۲ حوت ۱۴۰۲
  • سرویس: امنیت و حوادثتیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 172990

یک مقام ارشد استخبارات طالبان اعلام کرده‌ که این گروه برای محافظت از نظام خود «حملات انتحاری» انجام می‌دهد.

منابع رسانه‌ای گزارش داده‌اند که تاجمیر جواد؛ معاون ریاست استخبارات طالبان در دیدار با مهاجمان انتحاری این گروه در ولسوالی ژیری قندهار گفته است که در صورت ضرورت، از حملات انتحاری برای محافظت و دفاع از نظام طالبان استفاده خواهند کرد.

چند منبع نزدیک به طالبان روز گذشته به عبدالحق عمری؛ خبرنگار بخش پشتو افغانستان اینترنشنال‌ گفته‌اند که تاجمیر جواد در ۲۹ دلو با مهاجمان انتحاری دیدار کرده بود.

منابع افزوده‌اند که در خانه ملا محمد عمر؛ موسس طالبان در ولسوالی ژیری قندهار مهاجمان انتحاری زندگی می‌کنند و تاجمیر جواد در نشست با مهاجمان انتحاری با اشاره به خانه ملا محمد عمر گفت:«در این خانه محقر و گِلی تحریک اسلامی طالبان اساس نهاده شد و دوباره فرصت برپایی نظام اسلامی پیدا گردید.»

معاون استخبارات طالبان به مهاجمان انتحاری گفته که هم‌قطاران شان تحریک طالبان افغانستان را با خون خود حمایت کرده و آن‌ها این نظام را که با «جهاد قتال» و مبارزه به دست آمده، با خون خود حفاظت می‌کنند.

او همچنین گفته: « ما استشهادی‌ها بودیم و هستیم و هر وقت ضرورت شود، ما و شما اولین کسانی خواهیم بود که برای محافظت و دفاع از این نظام عملیات استشهادی[انتحاری] را انجام خواهیم داد.»

هرچند ملا هبت‌الله تمام جنگجویان انتحاری را در قطعات خاص این گروه جابه‌جا کرده است؛ اما منابع می‌گویند که تاجمیر جواد کندک «استشهادی الحمزه» را در کابل نیز سرپرستی می‌کند که در صورت نیاز از کابل به دیگر ولایات کشور برای جنگ هم اعزام می‌شوند.

تاجمیر جواد یکی از اعضای مهم شبکه حقانی است که حکومت پیشین افغانستان او را به دست داشتن در حملات خونبار بر اهداف ملکی متهم کرده بود.

حمله مرگبار ۱۲ عقرب ۱۳۹۹ بر دانشگاه کابل که باعث کشته شدن ۲۲ دانشجو و زخمی‌شدن بیش ۴۰ تن دیگر شد، یکی از اتهام‌های حکومت پیشین بر اوست. هرچند شاخه خراسان داعش مسئولیت این رویداد را به عهده گرفت.

این عضو شبکه حقانی همچنین طراح حمله بر کابلبانک در ننگرهار شمرده می‌شود که باعث کشته‌شدن ده‌ها غیرنظامی شد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟