صدوسومین روز جنگ غزه و بیش از ۲۴هزار شهید فلسطینی

  • انتشار: ۲۷ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 169027

وزارت صحت غزه امروز چهارشنبه ۱۷ ژانویه اعلام کرد که شمار شهدای فلسطینی به ۲۴۴۴۸ تن رسیده و ۶۱۵۰۴ نفر دیگر هم مجروح شده‌اند؛ تداوم بمباران غزه، به یکی از راه‌های ارتش اسرائیل برای کتمان شکست‌های میدانی تبدیل شده است.

«اشغالگران اسرائیلی ۱۶ خانواده را در نوار غزه قتل‌عام کردند؛ ۱۶۳ تن از آن‌ها شهید و ۳۵۰ نفرشان هم زخمی شده اند»، این گزارش وزارت صحت از وضعیت بحرانی غزه در ۲۴ ساعت گذشته است.

از صبح امروز و در صد و سومین روز از تداوم جنایات ارتش اسرائیل علیه مردم فلسطین، اشغالگران علاوه بر بمباران منازل مسکونی، چندین مرکز صحی از جمله شفاخانه های کمال عدوان و ناصر در خان‌یونس را هدف جنگنده‌های خود قرار دادند.

خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه برای روزها و ساعت‌های متوالی‌ست که به میدان نبرد نیروهای مقاومت حماس تبدیل شده و کتائب القسام تاکیده‌اند که از فاصله صفر با نظامیان دشمن درگیر شده و چندین تانک اسرائیلی را منهدم کرده‌اند.

اشغالگران علاوه بر تداوم حملات هوایی علیه نوار غزه، مناطقی از کرانه باختری را هم هدف حملات امروز خود قرار داده‌اند. طبق گزارش هلال احمر فلسطین حمله پهپادی ارتش اسرائیل به اردوگاه طولکرم موجب شهادت چند جوان فلسطینی شده و نظامیان اسرائیلی از انتقال مجروحان این حمله به مراکز پزشکی ممانعت می‌کنند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به گسترش جنگ به کرانه باختری تاکید کرد که «روی آوردن دشمن به ترور با استفاده از پهپاد در کرانه باختری، ناتوانی آن‌ها را در مقابله میدانی با رزمندگان مقاومت نشان می‌دهد».

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟