شهدای غزه به حدود ۲۵ هزار نفر افزایش یافت

  • انتشار: ۳۰ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 169392

وزارت صحت غزه خبر داد که از ابتدای جنگ غزه تاکنون ۲۴۹۲۷ نفر به شهادت رسیده و ۶۲۳۸۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

وزارت صحت غزه امروز (۳۰ دی) در صد و ششمین روز جنگ غزه از افزایش تعداد شهدا به ۲۴۹۲۷ نفر خبر داد.

این وزارتخانه همچنین گفت که تاکنون ۶۲۳۸۸ نفر زخمی شده‌اند، طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ارتش اشغالگر دست به ۱۴ جنایت علیه غیرنظامیان زده است که در این حملات نیز ۱۶۵ نفر به شهادت رسیده و ۲۸۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

نهاد زنان سازمان ملل نیز در گزارش روز جمعه خود اعلام کرد حدود ۷۰ درصد جانباختگان در غزه زنان و کودکان هستند.

شبکه المیادین نیز همچنین از ادامه حملات هوایی و توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به شمال تا جنوب غزه خبر داد و گفت که اطراف بیمارستان «اروپایی»در شرق خان یونس و منطقه «البطن السمین» در غرب این استان هدف حمله توپخانه‌‌ای قرار گرفته است.

اردوگاه النصیرات در شهر غزه نیز همچنان زیر حملات شدید قرار دارد و در تازه‌ترین مورد نیز جنگنده‌های اسرائیلی چند خانه مسکونی را بمباران کردند که تعداد زیادی به شهادت رسیده یا مجروح شده‌اند. منابع فلسطینی همچنین از درگیری‌های شدید در اردوگاه «جبالیا» در شمال غزه خبر می‌دهند.

مناطق «بنی سهیلا»، «الزنه» و «عبسان» در شرق خان یونس نیز هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار گرفت.

در این میان جنگ در غزه در حالی در صد و ششمین روز خود شده است که «تد شیبان» معاون رئیس صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) روز گذشته پس از بازدید خود از غزه، این منطقه را «خطرناک‌ترین نقطه برای کودکان» توصیف کرد و گفت که جنگ فعلی علیه کودکان است، اما به نظر می‌رسد کسی قصد گوش دادن به این واقعیت‌ها را ندارد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟