شفاخانه های شمال غزه از مدار خدمت خارج شدند

  • انتشار: ۳۰ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 161279

سخنگوی وزارت صحت غزه با بیان اینکه شفاخانه های شمال نوار غزه از مدار خدمت خارج شده‌اند، اعلام کرد: اشغالگران شفاخانه الشفا را بمباران و بخش‌هایی از آن را ویران کردند.

«اشرف القدره»، سخنگوی وزارت صحت غزه امروز، سه‌شنبه ۲۱ نوامبر در گفت‌وگو با شبکه «الجزیره» گفت: شفاخانه های شمال غزه کاملاً از مدار خدمت خارج شده‌اند.

القدره افزود: ضریب اشغال شفاخانه های غزه به ۱۹۰ درصد می‌رسد. رژیم صهیونیستی شفاخانه الشفاء را بمباران کرد و بخش‌هایی از آن را ویران کرد.

این مقام فلسطینی ادامه داد: حدود ۱۲۰ نفر از شفاخانه اندونزی به شفاخانه ناصر منتقل شدند؛ رژیم صهیونیستی امروز تنها شفاخانه دیالیز غزه را به محاصره در آورده است.

سخنگوی وزارت صحت غزه در بخش دیگری از گفت‌وگو، خواستار عبور امن آمبولانس‌ها برای انتقال صدها مجروح و ورود هیأت‌ها و نیازهای پزشکی شد.

وی در پایان تصریح کرد: حملات اشغالگران علیه شفاخانه اندونزی تشدید می‌شود و شواهد را برای اثبات ادعاهای خود جعل می‌کند؛ آن‌ها افراد داخل شفاخانه اندونزی را در دایره مرگ قرار داده‌اند.

تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه امروز، برای چهل و ششمین روز ادامه دارد و جنگنده‌های اسرائیلی شفاخانه ها، مکاتب و اردوگاه ها را هدف قرار می‌دهند؛ تداوم حملات اشغالگران موجب بالارفتن تعداد شهدا و مجروحین شده و نظام سلامت در غزه را از کار انداخته است.

نیروهای مقاومت فلسطین نیز با تداوم عملیات علیه نظامیان رژیم اشغالگران در شمال نوار غزه، به مبارزات میدانی خود ادامه می‌دهند؛ ارتش رژیم صهیونیستی با اعلام کشته‌شدن ۲ نظامی و زخمی شدن ۵ سرباز دیگر در جریان درگیری‌های شب گذشته، اعلام کرد که آمار تلفاتش در حمله زمینی به ۷۰ نفر رسیده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟