سناتور آمریکایی: بایدن بی‌کفایت‌ترین رئیس‌جمهور است

  • انتشار: ۴ عقرب ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 123145

در میان افزایش تنش‌ها در افغانستان و ادامه طالبان به تهدید امنیت ملی آمریکا، سناتور جمهوری‌خواه لندسی گراهام، بایدن را مقصر این اوضاع دانست.

لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی در گفت‌وگویی با فاکس نیوز، با مقصر دانستن جو بایدن، ریاست جمهوری آمریکا گفت: حال چه می‌کنیم؟ تلاش می‌کنیم تا بدون اینکه طالبان را قدرتمند کنیم، کودکان را از مرگ بر اثر گرسنگی نجات دهیم… چه شد که ما به اینجا رسیدیم؟ جو بایدن بی‌کفایت‌ترین رئیس جمهور دوران زندگی من است. او نقشه‌ای داشت که به نتیجه نرسید؛ او توصیه‌های نظامی صحیح را رد کرد؛ آنها (دولت بایدن) حتی نمی‌دانند که آیا ۳۵۰ آمریکایی (در افغانستان) باقی مانده‌اند یا ۷۰۰ نفر، اما ما می‌دانیم که هزاران افغان وجود دارند که در کنار ما جنگیده‌اند و اکنون تنها گذاشته شده‌اند.

وی افزود: اما این را هم می‌دانیم که افغانستان در حال سقوط آزاد است، القاعده در حال شکوفایی است، داعش دارد قوی‌تر می‌شود و طالبان به وزارت امور خارجه ما، گفتند که در تلاش برای کنترل القاعده، که سوگند خورده است اگر بتواند همه ما (آمریکایی‌ها) را بکشد، به ما کمک نمی‌کنند. بنابراین من این امتناع از همکاری طالبان برای مقابله با القاعده را، یک اعلان جنگ می‌دانم، این مساوی است با اعلان جنگ با آمریکا. اگر مایل نیستید به ما کمک کنید تا با خطر القاعده که ما و همه جهان را تهدید می‌کند، مقابله کنیم، پس از نظر من، بر اساس قوانین جنگ، این واقعاً این یک اقدام خصمانه است. بنابراین افغانستان بزرگترین تهدید امنیت ملی در کوتاه مدت است. این بزرگترین فاجعه انسانی روی کره زمین در شرایط فعلی است و با گذشت زمان، فقط بدتر می‌شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟