سفارت امارات در تل آویو رسما افتتاح شد

  • انتشار: ۱۰ جوزا ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 113828

به نقل از فارس، روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش داد که با برافراشته شدن پرچم امارات در کنار پرچم اسرائیل، سفارت ابوظبی در تل آویو روز یک شنبه رسما آغاز به کار کرد.

دفتر سفارت امارات در ساختمان بورس اوراق بهادار تل آویو که میزبان چندین شرکت فناوری اسرائیل نیز است واقع شده است. 

«محمد الخواجه» سفیر امارات از روز اول مارس ۲۰۲۱ در این منطقه مستقر شده است. وی طی درگیری اخیر اسرائیل با مقاومت فلسطین به ابوظبی رفته بود و چندین روز در تل آویو که یکی از اهداف مورد حمله فلسطینیها بود حضور نداشت.

همسر و فرزندان وی همچنان در امارات به سر می‌برند اما قرار است به زودی به این کشور بروند. 

براساس این گزارش، الخواجه که پیش از این با چندین وزیر صهیونیست دیدار کرده بود روز یک شنبه نیز با «یوآو گالانت» وزیر آمورزش کابینه تل آویو دیدار و رایزنی کرد. 

گالانت پس از این دیدار در توئیتر نوشت: خیلی خوشحالم که با یکی از شرکای اسرائیل دیدار کردم. من از آقای سفیر برای این دیدار مهم متشکرم و امیدوارم طرحهای مشترک برای همکاریهای بیشتر میان دو طرف در زمینه آموزشی گسترش یابد. 

امارات از جمله کشورهای عربی است که علیرغم مخالفتهای افکار عمومی جهان عرب و با زیر پاگذاشتن حقوق فلسطینیها، اقدام به برقراری روابط رسمی با اسرائیل کرد.

مراسم امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل در ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰ و به میزبانی کاخ سفید برگزار شد. به موجب این توافق، امارات متعهد به برقراری روابط دیپلماتیک، تجاری و اقتصادی با اسرائیل شد. پیش از این قرار بود سفارت امارات در تل آویو در ماه ژانویه افتتاح شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟