سرمایه‌گذاران آنلاین: قربانی کلاهبرداری سایت متامکس شدیم

  • انتشار: ۱۷ سرطان ۱۴۰۳
  • سرویس: اجتماعیفناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 186568

برخی از شهروندان کشور که به‌دنبال درآمد آنلاین از طریق سایتی به‌نام «متامکس» بودند، می‌گویند که این سایت کلاهبرداری بود و آنان پول‌های‌شان را از دست داده‌اند.

آنان در سایت «متامکس» با هزینه‌های دالری، بسته خریداری کرده بودند و قرار بود با تماشای ویدیو، درآمد کنند؛ اما این سایت از یک هفته به این‌طرف غیرفعال شده است. بسته‌های این سایت از ۹۰ دالر آغاز می‌شد و تا سه هزار دالر بود.

عبدالرحیم، یکی از باشندگان غزنی می‌گوید که با تشویق یکی از دوستانش، مبلغ ۳۰۰ دالر در سایت «متامکس» سرمایه‌گذاری کرده بود و روزانه با تماشای ۱۰ ویدیو، حدود ۱۰ دالر برایش عاید اعلام می‌شد.

او می‌افزاید که طی ۲۳ روز، عایدش در سایت به ۲۳۰ دالر رسیده بود و هنگامی که می‌خواست پولش را برداشت کند، سایت «متامکس» غیرفعال شده است.

نعیم، یکی دیگر از قربانیان کلاهبرداری می‌گوید که یک هفته می‌شد بسته‌ی ۳۰۰ دالری را فعال کرده بود، اما اکنون این پول از دست‌اش رفته است.

او می‌افزاید که این مقدار پول را از دوستانش قرض گرفته بود و قصد داشت با درآمد از طریق سایت متامکس، مصارف تحصیل‌اش را تأمین کند. نعیم دانشجو و باشنده‌ی اصلی ولایت دایکندی است.

مصطفی که با چهار برادرش، هزار و ۵۰۰ دالر در سایت متامکس سرمایه‌گذاری کرده بود نیز می‌گوید که ۹۰۰ دالر از صرافی قرض گرفته بودند.

او می‌گوید که اکنون تمام این پول‌ها را باخته است.

برخی باشندگان دیگر غزنی نیز می‌گویند که از ۹۰ تا هزار و ۲۰۰ دالر سرمایه‌گذاری کرده بودند و تمام این سرمایه از دست شان رفته و در وضعیت بد مالی قرار گرفته‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟