سخن‌گوی طالبان: باید با حکومت ما تعامل مثبت و سازنده صورت گیرد

  • انتشار: ۳۰ جوزا ۱۴۰۳
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 185164

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان گزارش اخیر ریچارد بنت، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در افغانستان را نادرست خوانده و گفته که حقیقت این است که «باید» با حکومت این گروه «تعامل مثبت و سازنده صورت گیرد».

مجاهد امروز (چهارشنبه، ۳۰ جوزا) در ایکس نوشته است که گزارش برخی از اعضای سازمان ملل متحد، به‌خصوص گزارش ریچارد بنت، تلاش برای تخریب اذهان در آستانه نشست دوحه است.

ریچارد بنت دیروز با ارایه گزارش خود در شورای حقوق بشر گفت که خشونت علیه زنان و دختران در افغانستان زیر حاکمیت طالبان «بسیار شدید و گسترده» است و او به این نتیجه رسیده است که این خشونت‌ها ممکن است جنایت علیه بشریت مبتنی بر آزار و اذیت جنسیتی به شمار رود.

بنت افزود که زنان افغانستان خواستار به رسمیت‌شناختن آپارتاید جنسیتی به‌عنوان جنایت هستند، زیرا فکر می‌کنند که «آپارتاید جنسیتی»، «به‌ بهترین شکل» وضعیت آنان زیر حاکمیت طالبان را توضیح می‌دهد.

سخن‌گوی طالبان، ریچاد بنت را فرد «عقده‌ ای» و گزارش او را نادرست خوانده و گفته است که برخی اشخاص «در سازمان ملل همیشه تلاش دارند، تا در مورد افغانستان گزارش‌های نادرست ارایه کنند و پیشرفت‌های بزرگ را تحت شعاع موضوعات محدود قراردهند.»

سخن‌گوی طالبان در ادامه افزوده است که این گروه موضع حمایتی برخی کشورها در سازمان ملل را تقدیر می‌کند و «حقیقت این است که باید با ا.ا.ا (رژیم طالبان) تعامل مثبت و سازنده صورت گیرد.»

مجاهد افزوده است که «فشارها و دسایس هنوز هم ناکام می‌شوند، دوام و تکرار آن آزمودن تجارب ناکام است.»

او گفته است: «امیدواریم دیگر واقعیت‌ها درک شده و موقف سازنده اتخاذ گردد».

طالبان همواره گزارش‌ها درباره‌ی نقض حقوق بشر از جمله حقوق زنان و دختران افغانستان را تکذیب می‌کنند، در حالی که جهان شاهد است که بیش از هزار روز می‌شود دختران افغانستان از آموزش محروم هستند. همچنین زنان افغانستان در حال حاضر اجازه کار و گشت‌وگذار آزاد را ندارند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟